آیا خوابیدن با لباس بیرون ضرر دارد؟

به گزارش وبلاگ تکنولوپ، بسیاری از مردم فکر می نمایند که نشستن روی تخت با لباس بیرون خطرناک است. بسیاری می گویند که هرگز با لباس بیرون خود به رختخواب نمی روند و به کسی اجازه نمی دهند که با لباس های بیرون روی تختخواب آن ها بنشیند. اما آیا واقعا این کار خطرناک است؟

آیا خوابیدن با لباس بیرون ضرر دارد؟

پس از یک روز طولانی و خسته نماینده، کمتر حسی با دراز کشیدن روی تخت و فرو رفتن بین بالشت ها قابل مقایسه است. اما هنگام چنین کاری، آیا با همان لباسی که در تمام روز به تن داشته اید می پرید توی تخت، یا نخست یک دست لباس راحتی تمیز می پوشید؟ در حالیکه بعضی از ما از نشستن یا خوابیدن روی تخت با لباس های بیرون بیزاریم، بعضی دیگر هیچ مسئله ای در آن نمی بینند. آیا با لباس بیرون خوابیدن در تختخواب ضرر دارد؟ برای فهمیدن پاسخ همراه وبلاگ تکنولوپ باشید.

آغاز نظرسنجی و تحقیقات

یک نشریه اینترنتی در اینستاگرام نظر مردم را در خصوص اینکه واقعا چه احساسی درباره این موضوع بحث برانگیز دارند را مورد نظرسنجی قرار داد.

6207 نفر به این پرسش پاسخ دادند که آیا پوشیدن لباس های بیرون روی تخت پذیرفتنی است، یا خیر. 2050 پاسخ دهنده گفتند که این کار هیچ مسئله ای ندارد، در حالیکه 4157 نفر، یعنی بیش از دو برابر گروه قبلی، نظری کاملا برعکس داشتند.

پاتریک ریچاردسون، متخصص خشک شویی، می گوید: فکر می کنم بسیاری از مردم احساس می نمایند لباس های بیرون شان کثیف است و می خواهند در رختخواب احساس تمیزی نمایند. واقعیت این است که همه ما این کار را نموده ایم؛ زمانی که دیروقت به خانه بازگشته ایم یا روز سختی را سپری نموده ایم. اما به هر حال، بیشتر اوقات می خواهیم از آنچه در لباس های بیرون حس می کنیم، راحت تر باشیم.

اما صرف نظر از اینکه چه نظری در این باره دارید، پرسش اصلی این است: آیا پوشیدن لباس های بیرون در رختخواب واقعا بی خطر است؟

پوشیدن لباس های بیرون روی تخت غالبا بی خطر است

هرچند میکروب های خارج از منزل ممکن است به لباس و بدن شما بچسبند، در مجموع به تن داشتن لباس های بیرون هنگام نشستن یا خفتن بر تخت، یا حتی قرار دادن چمدان، کیف پول و سایر وسایلی که با فضای بیرون در تماس بوده اند روی تخت، خطر چندانی برای سلامت عمومی انسان ایجاد نمی کند.

ناسیا صفدر، دارای دکترای تخصصی بیماری های عفونی در دانشگاه ویسکانسین، می گوید: این کار از نظر عفونی بی خطر است، چرا که باکتری های طبیعی بدن افراد می توانند با این تهدیدها مقابله نمایند.

به رغم این واقعیت، دکتر صفدر می گوید که مردم به قابلیت خود در تحمل میکروب ها حساسیت زیادی دارند. او می گوید: باکتری ها در همه جای بدن ما، از پوست گرفته تا دستگاه گوارش و دهان، وجود دارند. آن ها نقش پررنگی در حفظ سلامتی ما دارند. بله، در فضای باز نیز میکروب وجود دارد، اما باید تعادل برقرار کرد. باکتری ها همه جا حضور دارند و نمی توان و نباید کاملا از آن ها رها شد.

استثناهای قابل توجه

بعضی چیزها را نمی خواهید از بیرون به رختخواب خود بیاورید. بر فرض مواد شیمیایی، گرده گل، عرق، قهوه ای که روی لباس ریخته، و موارد دیگر… اما وجود این جور چیزها کاملا واضح است و اغلب وقتی با آن ها تماس پیدا کنید، خودتان متوجه شان می شوید.

اگر در مکانی در معرض آلودگی محیطی قرار می گیرید، باید برای آنجا لباس های جداگانه داشته باشید یا لباس های خود را با یک روپوش آزمایشگاهی بپوشانید. اگر بدون پوشش محافظ با مواد شیمیایی کار می کنید، پیش از استراحت حتما لباس خود را عوض کنید

قرار گرفتن در معرض مواد حساسیت زا

وقتی بیرون از خانه باشید، لمس کردن و کشیدن لباس ها روی سطوح دیگر اجتناب ناپذیر است و این به سادگی می تواند منجر به چسبیدن گرده ها و سایر مواد حساسیت زا به لباس هایتان گردد. اگر محرک های قابل مشاهده ای مانند موی گربه یا سگ روی لباستان دیدید، قبل از رفتن به رختخواب آن ها را تمیز کنید.

لباس های عرق آلود

اگرچه لباس های عرق آلود خطر خاصی برای سلامتی ندارند اما کارشناسان توصیه می نمایند که از به تن داشتن لباس های عرق آلود در رختخواب خودداری کنید. برای اغلب مردم برترین بخش به رختخواب رفتن، فراموش کردن دنیای بیرون و دست یافتن به خوابی راحت است.

پیشنهاد مطالعه: مطلب 7 راه برای اینکه بفهمید سگتان عاشق شما است را بخوانید.

منبع: پیام دلتا

به "آیا خوابیدن با لباس بیرون ضرر دارد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیا خوابیدن با لباس بیرون ضرر دارد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید