اقدام دیگر ترامپ علیه مهاجران تحت برنامه داکا

به گزارش وبلاگ تکنولوپ، سخنگوی کاخ سفید در بیانیه ای اعلام نموده که دستور اجرایی جدید رئیس جمهور آمریکا، برای مهاجرانی که تحت برنامه داکا در آمریکا اقامت دارند اغماضی را قائل نمی گردد.

اقدام دیگر ترامپ علیه مهاجران تحت برنامه داکا

به گزارش گروه بین الملل خبر گزاری فارس، جود دیر سخنگوی کاخ سفید روز گذشته (آدینه) بعد از مصاحبه دونالد ترامپ با شبکه آمریکایی تلموندو، در خصوص برنامه داکا به اظهارنظر پرداخت.

به نوشته رویترز، سخنگوی کاخ سفید در این بیانیه گفته دستور اجرایی برنامه ریزی شده ترامپ، شامل اغماضی برای مهاجرانی که در دوران کودکی به صورت غیر قانونی وارد آمریکا شده اند نمی گردد. این مهاجران با نام رویاپردازان یا دریمرز معروف شده اند.

وی در این بیانیه گفت: این (دستور اجرایی ترامپ برای برنامه داکا) شامل اغماض نمی گردد.

دونالد ترامپ در مصاحبه ای با شبکه تلموندو که برنامه هایش را به زبان اسپانیایی پخش می نماید به دستور اجرایی خود برای برنامه داکا اشاره نمود.

رئیس جمهور آمریکا در این مصاحبه گفته بود: من یک دستور اجرایی عظیم را صادر می کنم... قصد دارم [برنامه] داکا را نیز در آن بیاورم. ما می خواهیم شیوه ای برای شهروندی داشته باشیم.

برنامه موسوم به داکا، در دوران ریاست جمهوری باراک اوباما به اجرا گذاشته شد. هدف از اجرایی ساختن این برنامه، حمایت و جلوگیری از اخراج حدود 649 هزار مهاجری بوده است که در دوران کودکی به صورت غیر قانونی وارد آمریکا شده بودند.

اما دولت ترامپ، با وجود حکم اخیر دیوان عالی این کشور در نظر دارد ظرف شش ماه آینده به این برنامه انتها دهد.

دیوان عالی آمریکا چند هفته گذشته با طرح دولت ترامپ برای لغو برنامه داکا مخالفت نموده بود. با این حال چد ولف، وزیر امنیت داخلی آمریکا روز یکشنبه تأکید کرد که دولت ترامپ طرح داکا را غیرقانونی می داند و مصمم به لغو آن طی شش ماه آینده است.

ظاهراً دونالد ترامپ میخواهد با لغو برنامه داکا، از یک سو به شعار انتخاباتی خود مبنی بر سخت گیری علیه مهاجران عمل کند و از سوی دیگر، رأی های بیشتری را در انتخابات ریاست جمهوری 2020 برای خود جذب کند.

م

منبع: خبرگزاری فارس

به "اقدام دیگر ترامپ علیه مهاجران تحت برنامه داکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اقدام دیگر ترامپ علیه مهاجران تحت برنامه داکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید