اپلیکیشن های بانکی از اپ استور گلکسی اس 10 حذف شد

به گزارش وبلاگ تکنولوپ به نقل از دیلی میل، بانک های RBS و NatWest در انگلیس اپلیکیشن های خود را از گوگل پلی استور موبایل های گلکسی اس 10 حذف نموده اند.

اپلیکیشن های بانکی از اپ استور گلکسی اس 10 حذف شد

دلیل این اقدام اختلال امنیتی اسکنر اثرانگشت موبایل های گلکسی اس 10 سامسونگ است. این اختلال امنیتی در دستگاه اجازه می دهد هر فردی با اثر انگشت خود، قفل موبایل را باز کند.

هفته گذشته یکی از شهروندان انگلیسی پس از نصب یک محافظ نمایشگر روی موبایل گلکسی اس 10 خود متوجه شد هر فردی می تواند با اثر انگشت خود قفل موبایل او را باز کند.

پس از آن سامسونگ این اختلال اسکنر اثر انگشت را به رسمیت شناخت و گفت در ماه های آینده آن را رفع خواهد نمود. تا زمانی که سامسونگ این مشکل را رفع نکند، مالکان گلکسی اس 10 نمی توانند اپلیکیشن ها را نصب نمایند.

از سوی دیگر اپلیکیشن های نصب شده روی دستگاه ها نیز طی پیغامی به کاربران هشدار داده اند قابلیت های بیومتریک موبایل های خود را به طور موقت خاموش نمایند.

البته تاکنون هیچ گزارشی درباره سواستفاده مجرمانه از این اختلال گزارش نشده است. اما با این وجود به کاربران توصیه شده تا اقدامات امنیتی را در نظر بگیرند.

علاوه بر بانک های مذکور ، بانک HSBC نیز به مشتریان خود درباره این اختلال هشدار داده است.

در چین نیز شرکت های پرداخت موبایل Alipay و Wechat گزینه پرداخت با اثرانگشت را در اپلیکیشن های موبایل گلکسی اس 10 غیر فعال نموده اند.

سخنگوی سامسونگ اعلام نموده این شرکت از مسائل اثر انگشت گلکسی اس 10 آگاه است و به زودی یک وصله امنیتی برای رفع کردن آن عرضه می نماید.

منبع: خبرگزاری مهر

به "اپلیکیشن های بانکی از اپ استور گلکسی اس 10 حذف شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اپلیکیشن های بانکی از اپ استور گلکسی اس 10 حذف شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید