حلیمه سعیدی درگذشت

به گزارش وبلاگ تکنولوپ، حلیمه سعیدی بازیگر تلویزیون و مادر شهید که با سریال های طنز رضا عطاران شناخته شد امروز آدینه 22 بهمن ساعتی پیش در منزل خود و در سن 87 سالگی درگذشت.

حلیمه سعیدی درگذشت

جلال لشکری فرزند این بازیگر در مصاحبه با مهر درگذشت این بازیگر را تایید کرد.

اولین حضور سعیدی در جلوی دوربین در فیلم دکتر قریب در نقش مادر علی بوده است و برای نخستین بار رضا عطاران بازیگر و کارگردان ایرانی به او پیشنهاد بازی داد و پس از گرفتن تست در برابر دوربین، مشغول به بازی شد.

امیر غفارمنش ـ بازیگر ـ که در سریال طنز خوش نشین ها نقش پسر حلیمه سعیدی را ایفا می کرد، در گفت وگویی با ایسنا این خبر را تایید کرد و گفت: دلیل اصلی فوت ایشان کهولت سن بود. چند وقتی بود مریض بودند. من می بردمشان سر صحنه، یکی ـ دو پلان می گرفت، اما این اواخر وقتی زنگ می زدم می گفت دیگر برای بازی کردن جان ندارم و با پسرش هم حرف می زدم گفتند حالش خوب نیست که متاسفانه امروز فوت کردند.

غفارمنش در پی فوت حلیمه سعیدی در صفحه اینستاگرامش هم نوشته است: مادرم روحت شاد. مادر با نمک و قند و عسلم. خیلی باحال بودی. بازیگر نبودی، کمدین نبودی، ولی ذاتت نمک داشت و غریزه ات بازیگر بود. یه ایران باهات خندید و الان همه یادت می نمایند و برات دعای خیر. روحت شاد مادرم

حلیمه سعیدی در چندین فیلم سینمایی و سریال طنز بازی داشته است. خوش نشین ها، ترش و شیرین، راه در رو و زن بابا از جمله سریال های طنزی است که او در آن ها ایفای نقش نموده است. از دیگر کار های او می توان به شاهرگ، زوج یا فرد، معراجی ها و سارق و پلیس اشاره نمود.

منبع: فرارو

به "حلیمه سعیدی درگذشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حلیمه سعیدی درگذشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید