روز ملی کارآفرینی؛ روز مردمان خالق ارزش

به گزارش وبلاگ تکنولوپ، 12 سال پیش در روز آدینه، 11 آبان 1386 با مصوبه 611 جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی، روز سوم اردیبهشت، روز تولد شیخ بهایی، در تقویم کشورمان به عنوان روز ملی کارآفرینی نام گذاری شد.

روز ملی کارآفرینی؛ روز مردمان خالق ارزش

سومین روز اردیبهشت ماه مصادف با بزرگداشت شیخ بهایی به نام مردمانی خورده که ارزش خلق می نمایند؛ مردان و زنانی که برطرف مسائل را در اولویت قرار داده اند، بی آنکه از روبرو با سختی ها و کمبودها دلسرد شوند.

مسائل پیش روی کارآفرینان در دو دسته خلاصه می شوند؛ بخشی که مربوط به دولت و قوانین و زیرساخت ها و بیمه و مالیات است و بخشی دیگری که ناشی از مسائل اکوسیستم امروزی جامعه و عدم سنخیت روحیه ما با کارآفرینی است.

شدید بی راه نباشد که بگوییم که ما در جامعه امروز، یاد نگرفته ایم در کنار هم زندگی کنیم، کار بیافرینیم و زمینه رشد خود و دیگران و جامعه را فراهم آوریم و همین مسئله اهمیت کارآفرین و کارآفرینی را دوچندان می نماید.

کارآفرین، از یک سو دل در گرو توسعه و رشد اکوسیستم کارآفرینی دارد و از سوی دیگر برای اعتمادسازی و اعتماد کردن در جامعه را به عنوان مهم ترین عامل موفقیت و رشد اکوسیستم نهادینه کند. این راه، بی شک سخت و جان فرساست؛ اما برای کارآفرین کافی است که نتیجه عبور از این راه سخت و جان فرسا فایده ای برای جامعه و مردمان داشته باشد تا همه این سختی ها را به جان بخرد.

منبع: اتاق بازرگانی ایران

به "روز ملی کارآفرینی؛ روز مردمان خالق ارزش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روز ملی کارآفرینی؛ روز مردمان خالق ارزش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید