شناسایی نشانه های پارکینسون از روی راه رفتن

به گزارش وبلاگ تکنولوپ، نمناک/بیماری پارکینسون با گذشت زمان در حرکات شما اختلال ایجاد نموده و زندگیتان را با مشکل روبرو می نماید. متاسفانه بسیاری از علائم این بیماری به طور تدریجی آغاز می گردد و تشخیص آن در ابتدای بیماری کاری سخت می باشد و تشخیص به موقع این بیماری می تواند حیاتی باشد. به همین علت بسیار مهم است که شما بدانید پارکینسون چه علائمی دارد. علائم اولیه این بیماری در حرکات روزمره تعیین است. اگر موقع پیاده روی متوجه این علائم شدید، می تواند نشانه پارکینسون باشد. طبق نظریه محققان، این علامت اولیه می تواند یاری بزرگی به شما برای جلوگیری از ابتلا به این بیماری کند. در این قسمت درخواهیم یافت که چه علائمی از پارکینسون در راه رفتن قابل مشاهده است.

شناسایی نشانه های پارکینسون از روی راه رفتن

ارتباط تغییر حالت دستها در پیاده روی با پارکینسون

اگر هنگام راه رفتن دستان خود را به صورت نامتقارن حرکت می دهید، ممکن است نشانه ای از بیماری پارکینسون باشد. آنالیز هایی روی حرکات بازوی بیماران پارکینسون انجام شد و این مسئله را تایید کرد که تغییر در حال حرکت دادن دستها با علائم زود هنگام پارکینسون ارتباط دارد.

در این تحقیق، یک سرعت سنج به بازوی 8 بیمارپارکینسون و 8 فرد سالم در سن و جنس مشابه وصل کردند و سپس سرعت آن ها را هنگام راه رفتن مداوم حدود هشت دقیقه مشاهده و آنالیز کردند. نتایج نشان داد کسانی که به پارکینسون مبتلا بودند، در هنگام راه رفتن بازو های خود را به صورت نامتقارن حرکت می دادند. به این معنی که یک بازو به طور قابل توجهی کمتر از دست دیگر حرکت نموده است.

به عبارت دیگر، در بیماران پارکینسون حرکت دست راست و چپ با بکدیگر متناسب نیستند. بر اساس مطالعات صورت گرفته، بیماری پارکینسون بر روی حرکت افراد تأثیر می گذارد اما در اینجا ما برای اولین بار نه تنها به تعداد حرکات توجه می کنیم بلکه سرعت حرکات دست چپ و راست را هم مورد آنالیز قرار می دهیم.

عدم تقارن حرکت بازو قبل از علائم دیگر پارکینسون قابل تشخیص است. افراد مبتلا به پارکینسون در حرکات غیر ارادی خود دچار مشکل می شوند. بارزترین و اولین علامت پارکینسون عدم تقارن در حرکت بازوها است. بر اساس مطالعات صورت گرفته، عدم تقارن حرکت بازو در بیماران پارکینسون حتی قبل از شروع علائم دیگر پارکینسون قابل مشاهده است.

با وجود این که بیماران پارکینسون در اوایل بیماری تقارن حرکت بازوان خود را در هنگام راه رفتن از دست می دهند اما هیچ کس با استفاده از یک روش مقدار گیری علمی در پی این نبوده که چه زمانی اولین بار این علائم خود را نشان داده اند.

اگر پارکینسون به موقع تشخیص داده گردد، درمان زودهنگام می تواند احتمال مرگ را کاهش دهد. طبق مطالعات اخیر، عدم تقارن حرکت بازو ها از علائم پارکینسون است که می تواند زود تشخیص داده گردد.

اگر چه در حال حاضر درمانی برای بیماری پارکینسون وجود ندارد اما این علامت امکان بروز علائم بعدی و احتمال مرگ را کاهش می دهد زیرا می توان آن را به موقع تشخیص داد و تحت درمان فوری قرارداد.

علائمی مانند تغییرات حرکتی در پاها به این معنی است که در مراحل بعدی بیماری هستید. البته تغییرات در حرکت بازو تنها علامت پارکینسون نیست. اگر متوجه تغییر در نحوه راه رفتن در پاها شوید، ممکن است در مرحله بعدی بیماری پارکینسون باشید.

در تحقیقات صورت گرفته، کاهش هماهنگی بین حرکات هر دو پا در بیماران پارکینسون گزارش شده است و این نوع راه رفتن غیرطبیعی در مراحل بعدی بیماری پارکینسون بیشتر مشاهده خواهد شد.

مسائل تعادل و راه رفتن معمولاً از اواسط بیماری شروع می گردد. کم کم ایستادن و راه رفتن دشوارتر شده و ممکن است بیماران در مرحله پیشرفته تر به واکر و یا حتی جایگاه چرخدار احتیاج داشته باشند.

منبع: همگردی

به "شناسایی نشانه های پارکینسون از روی راه رفتن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شناسایی نشانه های پارکینسون از روی راه رفتن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید