عربستان سعودی به دنبال فراوری خودروهای برقی بومی است

به گزارش وبلاگ تکنولوپ، عربستان سعودی با استخدام مشاورانی از گروه مشاوره بوستون آمریکا درصدد تاسیس یک مجموعه بومی و داخلی برای فراوری خودروهای برقی و الکتریکی است.

عربستان سعودی به دنبال فراوری خودروهای برقی بومی است

به گزارش خبرنگار گروه علم و پیشرفت وبلاگ تکنولوپ به نقل از بلومبرگ، عربستان میخواهد زیرساخت های صنعت بومی فراوری خودرو را در این کشور ایجاد کند و با توجه به تمرکز کشورهای غربی بر روی فراوری خودروهای برقی در این زمینه نیز سرمایه گذاری قابل توجهی خواهد نمود.

عربستان سعودی در کوشش برای متنوع سازی منابع درآمدی خود است و قصد ندارد دیگر تنها به درامد ناشی از استخراج نفت وابسته باشد. اتکا به نفت در نقاط مختلف دنیا رو به کاهش است و استفاده فزاینده از انرژی های تجدیدپذیر باعث شده تا در آینده میزان واردات نفت کشورهای مختلف کاهش یابد.

در عرصه خودروسازی نیز طی دو دهه آینده استفاده از خودروهای بنزین سوز و گازوئیل سوز منسوخ شده و خودروهای برقی خودران به تدریج جایگزین خواهند شد.

عربستان در سال 2018 مقداری از سهام شرکت خودروسازی برقی تسلا را خریداری کرد و در سال های اخیر سرمایه گذاری گسترده ای بر روی شرکت خودروسازی لوسید به عمل آورده که در زمینه فراوری خودروهای برقی با شارژ بالا فعال است و میخواهد کارخانه ای در نزدیکی شهر جده نیز بسازد.

https://www.bloomberg.com/news/articles/2021-04-29/saudi-arabia-considers-starting-a-homegrown-electric-car-maker

منبع: خبرگزاری فارس

به "عربستان سعودی به دنبال فراوری خودروهای برقی بومی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عربستان سعودی به دنبال فراوری خودروهای برقی بومی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید