گول ظاهر این 15 حیوان بامزه، اما کشنده را نخورید!

به گزارش وبلاگ تکنولوپ، در حیات وحش گونه های مختلف حیوانی در کنار هم و یا در مقابل هم دیده می شوند. برخی کوچک و برخی دیگر بزرگ الجثه هستند. از نظر ظاهری گونه هایی ترسناک و هراس انگیزند، ولی برخی دیگر بسیار بامزه و بانمک به نظر می رسند.

گول ظاهر این 15 حیوان بامزه، اما کشنده را نخورید!

به گزارش فرادید، در این مطلب به شما خواهیم گفت که گول ظاهر حیوانات را نخورید. چرا که شاید یکی مثل کرکس ترسناک باشد، اما بی خطر و یکی هم مثل توله شیر زیبا و شیرین باشد، اما بتواند در چشم به هم زدنی شما را بکشد. تا خاتمه این گزارش مجذوب نماینده با ما همراه باشید:

ماهی بادکنکی

ماهی بادکنکی در ظاهر خیلی بامزه تر از ماهی های دیگر است، اما اجازه ندهید این موضوع شما را گول بزند. ماهی بادکنکی دومین مهره دار سمی روی این سیاره است. ماهیگیران با استفاده از دستکش های ضخیم و برای جلوگیری از مسمومیت و خطر گاز گرفتن این ماهی را صید می نمایند. سم ماهی پف نموده که پادزهر ندارد و با فلج کردن دیافراگم باعث خفگی می گردد.

تقریباً تمام ماهی های بادکنکی حاوی تترودوتوکسین هستند، ماده ای که طعم ناخوشایند دارد. تترودوتوکسین، تا 1200 برابر سمی تر از سیانور و کشنده است. یک ماهی بادکنکی سم کافی برای کشتن 30 فرد بالغ دارد. با وجود این، در ژاپن این ماهی به عنوان یک غذای لذیذ سرو می گردد و فقط سرآشپز های آموزش دیده مجاز به تهیه آن هستند. با این حال، گزارش هایی از مرگ و میر ناشی از زهر این ماهی هر سال ثبت می گردد.

چشم گرد تنبل

این حیوان ممکن است بی خطر به نظر برسد، اما چشم گرد تنبل یکی از تنها پستانداران سمی در دنیا است. این موجود پشمالو دارای سمی است که آن را از غده بازویی در کناره های آرنج خود آزاد می نماید. در صورت تهدید، چم گرد تنبل می تواند زهر را وارد دهان خود نموده و آن را با بزاق مخلوط کند. این حیوان بعلاوه ممکن است مو های خود را به این مخلوط آغشته کند تا مانع از حمله شکارچیان گردد.

این سم در بعضی افراد با شوک آنافیلاکتیک باعث مرگ می گردد. همه به این شکل واکنش نشان نمی دهند. بعضی از افراد دچار خارش، قرمزی پوست، کاهش فشار خون، شوک و تشنج عضلانی می شوند. یک مطالعه در سال 2013 نشان می دهد که چشم گرد تنبل زمانی که تهدید می گردد با گاز گرفتن، صدا های خش خش مانند، حرکات سینوسی، و حتی روشی که به صورت دفاعی است بازو های خود را بالای سر خود می برد و این حرکت نشان می دهد که ممکن است چشم گرد تنبل به تقلید ازمار کبرا تکامل یافته باشد.

گوزن شمالی

گوزن ها از جمله خطرناک ترین حیواناتی هستند که مرتباً با آن ها روبرو می شوید. آن ها ترجیح می دهند انسان ها را تنها بگذارند، اما اگر مزاحمت ایجاد نمایند یا اینکه تهدید شوند، با حمله به آن ها پاسخ می دهند. گوزن ها سالانه نسبت به خرس ها به افراد بیشتری حمله می نمایند، به ویژه هنگام دفاع از گوساله یا در فصل فراوری مثل، از اواخر تابستان تا اوایل پاییز. تعداد افرادی که در اثر حملات گوزن ها کشته می شوند، به طور کلی تنها یک یا دو نفر در سال است. با این حال، برخورد وسیله نقلیه با گوزن بیشتر از زمانی که با گوزن برخورد کنید، باعث مرگ شما می گردد.

گربه های بزرگ

آن ها ممکن است شبیه یک نسخه از حیوان خانگی شما به نظر برسند، اما از قلم نیاندازید که شما در منوی تقریباً همه گربه های بزرگ غیر اهلی هستید. در آمریکای شمالی، پوما ها تهدیدی گاه به گاه برای کوهنوردان تنها و بچه ها کوچک هستند. اما همه گربه های بزرگ دنیا - از جمله ببرها، شیرها، جگوارها، پلنگ ها و یوزپلنگ ها - در صورت سوء استفاده یا تحریک می توانند زندگی انسان را تهدید نمایند.

تخمین زده می گردد که 15000 گربه بزرگ در ایالات متحده وجود دارد که تنها درصد کمی از آن ها در باغ وحش های معتبر هستند.

شترمرغ شاخدار

ترجیح می دهد به کسی کاری نداشته باشد و به قول معروف سرش توی لاک خودش باشد، اما زمانی که آرامشش به هم بریزد و زندگیش تهدید گردد، این شترمرغ می تواند به شدت تهاجمی و ترسناک گردد. این پرنده شبیه یک شترمرغ پر زرق و برق است که در جنگل های بارانی استرالیا و نیوزیلند زندگی می نماید. شترمرغ شاخدار که قادر به دویدن و جهش با سرعت زیاد است، با فشار دادن پنجه های بزرگ خود به جلو حمله می نماید. آن ها می توانند در هر دو جهت از جلو و عقب لگد بزنند، و ممکن است نوک و یا با سر ضربه بزنند.

شترمرغ شاخدار می تواند تا 30 مایل در ساعت بدود و بیش از 5 فوت در هوا بپرد. پنجه های این پرندگان پرندگان - یکی خمیده و دوتا هم مستقیم مثل خنجر - به قدری تیز هستند که افراد قبیله گینه نو آن ها را روی نوک نیزه های خود قرار می دهند.

اختاپوس حلقه آبی

اختاپوس حلقه آبی، یکی از سمی ترین حیوانات دنیا، می تواند یک انسان بالغ را در عرض چند دقیقه بکشد. این هشت پا در منطقه ها جزر و مدی از استرالیا گرفته تا ژاپن زندگی می نماید. اگر شناگران پا بر روی آن بگذارند یا تحریکشان نمایند اختاپوس برای دفاع از خودش گاز می گیرد. سم اختاپوس حلقه آبی هیچ پادزهری ندارد.

این نام از حلقه های آبی رنگین کمانی روشن گرفته شده است که وقتی اختاپوس احساس ترس و تهدید می نماید ظاهر می شوند. این حلقه ها زمانی که حیوان در معرض تهدید قرار می گیرد نشان دهنده نوعی هشدار است. اگر شکارچی آنجا را ترک نکند، اختاپوس با بیرون ریختن سم حمله می نماید که باعث فلج و بعداً مرگ می گردد. شایع ترین اختاپوس حلقه ای آبی، Hapalochlaena maculosa، سم کافی برای کشتن 26 بزرگسال را در عرض چند دقیقه با خود حمل می نماید.

خرس ها

خرس ها یکی از دوست داشتنی ترین گوشتخواران بزرگ در دنیا هستند که اغلب موضوع داستان های دوران کودکی هستند و به عنوان خرس های عروسکی مورد توجه قرار می گیرند. اما آن ها در فهرست حیواناتی قراردارند که به شکار و کشتن انسان معروف هستند. گریزلی ها و خرس های قطبی ترسناک ترین هستند، اما همه گونه های بزرگ خرس به طور بالقوه می توانند خطرناک باشند - حتی پاندا های غول پیکر گیاهخوار.

مطالعه ای در مجله مدیریت حیات وحش، 59 حمله مرگبار خرس سیاه را بین سال های 1900 و 2009 در ایالات متحده و کانادا به طور مستند نشان داد. محققان دریافتند که نر های گرسنه، با نام مستعار خرس های درنده - نه مادرانی که بچه دارند - اغلب خرس هایی هستند که انسان ها را می کشند.. آن ها در سکوت از پشت شکار خود را تعقیب می نمایند و اگر طعمه شما باشید باید تا جایی که می توانید با آن ها مبارزه کنید.

قورباغه دارت سمی

رنگ های کاریزماتیک این قورباغه ممکن است توجه شما را جلب کند، اما چنین رنگ هایی در طبیعت به شما هشدار می دهد که ازاین موجود دوری کنید. قورباغه دارت سمی یکی از سمی ترین موجودات روی زمین است. به عنوان مثال، قورباغه دارت سمی طلایی به طول دو اینچ، سم کافی برای کشتن ده انسان بالغ دارد. وقتی به وسیله یک شکارچی خورده می گردد، سم موجود در قورباغه به سیستم عصبی حمله می نماید و می تواند باعث تشنج عضلانی و مرگ گردد.

دانشمندان از منشأ سمیت قورباغه ها مطمئن نیستند، اما ممکن است سموم گیاهی حمل شده به وسیله مورچه ها، موریانه ها، سوسک ها و سایر طعمه هایی که می خورند را جمع آوری نمایند. قورباغه های دارت سمی که در اسارت پرورش می یابند و از حشرات بومی جدا شده اند، سم فراوری نمی نمایند.

مورچه خوار غول پیکر

با نگاه کردن به آن متوجه نمی شوید که شاید این حیوان برای شما خطرناک باشد. این موجود بزرگ فقط از مورچه ها و موریانه ها تغذیه می نماید. مقدار آن بخشی از چیزی است که آن را به یک حیوان خطرناک تبدیل می نماید، اما سلاح های واقعی آن پنجه های قوی و تیز هستند. در صورت تهدید، یک مورچه خوار می تواند انسان را له کند و تنها با یک ضربه تند وشدید به مقدار باورنکردنی به فرد آسیب برساند.

مورچه خواران تهاجمی نیستند و به طور اتفاقی بینایی و شنوایی ضعیفی دارند، اما در صورت قرار گرفتن در شرایط تهدید به شدت حمله می نمایند. مورچه خوار تهدید شده در حالی که از دم بزرگ خود برای حفظ تعادل استفاده می نماید، روی پا های عقب خود بلند می گردد. با چنگال هایش که می تواند چهار اینچ طول داشته باشد به بیرون ضربه می زند. مورچه خوار غول پیکر به مقدار ای وحشی است که می تواند با حیوانات خطرناکی مانند جگوار و پوما مبارزه کند.

ولورین (از گونه سمورها)

از ولورین بالقوه کشنده دوری کنید. فیلم های X-Men به ماهیت تهاجمی این راسوی 25 تا 55 پوندی اشاره نمود ه است. این ولوورین با آرواره های قدرتمند، پنجه های تیز و پوست ضخیم می تواند طعمه هایی به بزرگی گوسفند یا گوزن را از بین ببرد و غذای خرس ها و گرگ ها را بدزدد ولورین ها شاید بیشتر به خاطر رفتارتهاجمی شان شناخته می شوند. آن ها از شکارچیان بزرگ تر مانند گرگ ها یا بابکت ها نمی ترسند و وقتی تهدید می شوند، ایستادگی می نمایند. با این حال، آن ها برای حمله به انسان چندان معروف نیستند.

سپیداج نگارین

سعی نکنید با این ماهی دست بزنید. اگرچه این ماهی مجذوب نماینده و رنگارنگ است، اما مانند اختاپوس و بعضی ماهی مرکب، این ماهی سمی و ماهیچه های آن حاوی ترکیبی بسیار کشنده است. به گزارش MarineBio.11، سم این گونه به ندرت برای انسان استفاده می گردد، ولی زهرشان بسیار خطرناک و می تواند به مقدار سم اختاپوس حلقه آبی کشنده باشد.

فوک پلنگی

فوک پلنگ در بالای زنجیره غذایی خانه خود در قطب جنوب قرار گرفته است و این یکی از شکارچیانی است که اگر دموردشن بیشتر بدانید دلتان نمی خواهد هنگام شنا با آن ها برخورد کنید. فک پلنگی جسور، قدرتمند و کنجکاو است و معمولا پنگوئن ها را شکار می نماید. در سال 1985، گرت وود، کاشف اسکاتلندی، دو بار از ناحیه پا آسیب دید به این صورت که که یک فوک پلنگی سعی کرد او را از روی یخ و به داخل دریا بکشد، و در سال 2003، یک فوک پلنگی، زیست شناس غواصی کریستی براون را به زیر آب کشاند تا در قطب جنوب بمیرد.

هیولای هیلا

این مارمولک بزرگ الجثه با لکه های صورتی یا نارنجی یکی از معدود مارمولک های سمی در دنیا و بزرگترین مارمولک بومی ایالات متحده است. اگرچه هیولای هیلا تنبل است، اما می تواند در هنگام تهدید یا تحریک دوز دردناکی از زهر را وارد بدن کند. این سم از غدد فک پایین مارمولک می آید. هیولای هیلا یک نیش به ندرت کشنده، اما قدرتمند دارد و اغلب برای چند ثانیه نیش خود را شل نمی نماید تا سم در تمام بدن قربانی پخش گردد.

اگربه یک هیولای هیلا برخورد کردید، گروه منابع سم شناسی بالینی دانشگاه آدلاید به شما پیشنهاد می نماید مارمولک را در آب فرو کنید تا از آرواره های قوی آن در امان بمانید.

فیل

فیل اغلب به عنوان یک غول دوست داشتنی به تصویر کشیده می گردد و این حیوانات اهلی شده به دست مربیان و نگهبانان باغ وحش می توانند کاملا صلح جو باشند. اما اگر یک فیل تحریک گردد یا مورد سوء استفاده قرار بگیرد می تواند یکی از خطرناک ترین موجودات دنیا باشد. حمله فیل ها غیرمنتظره و ازروی خشم و عصبانیت استو گفته می گردد فیل ها بسیارکینه توز هستند.

آن ها با ضربه زدن، پا گذاشتن، یا با استفاده از تنه خود برای وارد آوردن ضربه ای قوی قربانی را می کشند. در هند سالانه صد ها نفر به وسیله فیل هایی که با آن ها بدرفتاری می نمایند کشته می شوند. طبق مستند کانال نشنال جئوگرافیک با عنوان خشم فیل، سالانه حدود 500 نفر در سراسر دنیا به وسیله فیل ها کشته می شوند.

میمون

این حیوانات بیشترین شباهت را به انسان دارند. بعضی از بیماری هایی که به وسیله میمون ها ایجاد می شوند به راحتی به انسان منتقل می شوند. حتی یک میمون کوچک نیز می تواند گاز بگیرد و به طور بالقوه ویروسی مانند هپاتیت C را منتشر کند. میمون های بزرگتر مانند شامپانزه ها، اورانگوتان ها و گوریل ها حیوانات قدرتمندی هستند که در صورت احساس خطر می توانند انسان را له نمایند.

گاهی حتی شامپانزه هایی که به عنوان حیوان خانگی نگهداری می شوند به صاحبان خود آسیب رسانده اند. کارشناسان می گویند که این می تواند به علت تمایلات تهاجمی، بیماری یا حتی ناامیدی باشد. در هر صورت، قدرت وحشیانه آن ها را دست کم نگیرید.

منبع: فرارو

به "گول ظاهر این 15 حیوان بامزه، اما کشنده را نخورید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گول ظاهر این 15 حیوان بامزه، اما کشنده را نخورید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید