7 نشانه کسی که نمی خواهد با شما دوست باشد

به گزارش وبلاگ تکنولوپ، داشتن دوستان همراه و صمیمی نعمت است. البته پیداکردن دوستان صمیمی در دوران بزرگ سالی سخت تر می گردد.

7 نشانه کسی که نمی خواهد با شما دوست باشد

افراد به دلایل مختلف با ما تعامل می نمایند، بعضی برای منافعشان به ما نزدیک می شوند و گروهی دیگر فقط می خواهند تنهایی خود را با حضور ما پر نمایند. در این مطلب از وبلاگ تکنولوپ به بیان نشانه های افرادی که واقعا دوست شما نیستند می پردازیم.

همیشه شما پیشقدم می شوید

زندگی امروزی پر از شلوغی و هیاهو است. با این حال اگر همیشه شما برای برقراری ارتباط با طرف مقابل پیشقدم می شوید، یعنی یک جای کار می لنگد. مثلا اگر از هر 10 تماس 9 بارش از سمت شما بوده است، شاید او شما را دوست خود نمی داند.

هنگام ارتباط با شما رفتارش چندان گرم نیست

وقتی با او تماس می گیرید:

  • رفتار و کلامش با شما چندان گرم و صمیمی نیست؟
  • به پرسش هایتان پاسخ های یک کلمه ای می دهد؟
  • لحن سردی دارد و چندان مایل نیست با شما حرف بزند؟

این رفتار در کنار نکته قبلی معنا پیدا می نماید، یعنی وقتی شما مدام از او خبر می گیرید و او چندان به شما محل نمی گذارد.

البته این نکته را هم در نظر بگیرید که قرار نیست دوست شما با شنیدن صدایتان از جا بپرد و واکنش های هیجانی شدید نشان بدهد تا علاقه اش را اثبات کند. با این حال اگر همیشه گفتارش سرد است، یعنی تمایلی به دوستی با شما ندارد.

همیشه رسمی و مودبانه جوابتان را می دهد

یکی دیگر از نشانه های مایل نبودن فرد به دوستی با شما، نوع پاسخ های اوست. او همیشه سعی می نماید مودب باشد و پاسخ های رسمی بدهد، در حالی که معمولا صحبت دوستان غیررسمی و آمیخته به جوک و شوخی است.

مایل به ملاقات نیست یا قرارها را به هم می زند

یکی از نشانه های ناراحت نماینده این است که فرد نمی خواهد شما را ببیند. اینکه فردی به ندرت شما را ببیند یا هر بار به درخواست های شما پاسخ منفی بدهد، یعنی مایل نیست دوست شما باشد. حالت بدتر این است که با شما قرار بگذارد، اما قرارتان را به هم بزند.

شما خیلی بیشتر برای حفظ رابطه کوشش می کنید

زنگ زدن، قرارگذاشتن، فرستادن هدیه و سایر رفتارهای محبت آمیز را فقط شما انجام می دهید. اگر فردی که او را دوست می نامید حاضر نیست هیچ کدام از این کارها را انجام بدهد یا کاری که می نماید در مقایسه با کوشش های شما ناچیز است، یعنی مایل به دوستی با شما نیست.

در فضای مجازی با شما تعامل نمی نماید

سردی فرد در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی حتما نشانه بی تمایلی اش به دوستی با شما نیست، اما در کنار سایر عوامل می تواند نشانه این مسئله باشد.

اگر محتوای شما در فضای مجازی را لایک نمی نماید. نظرات شما زیر محتوای خودش را تحویل نمی گیرد و به پیغام های شما خیلی دیر پاسخ می دهد، همه این ها نشانه بی تمایلی او به دوستی با شما هستند.

ضروری است تاکید کنیم که رفتار سرد فرد در فضای مجازی الزاما نشانه سردی او با شما نیست. بعضی افراد فعالیت چندانی در فضای مجازی ندارند. بعضی اصولا تمایلی ندارند که دوستی های خود را در فضای مجازی فریاد بزنند. پس این نشانه باید در کنار سایر عوامل دیده گردد.

فقط درباره علایق و منافع خودش حرف می زند

گاهی اوقات فردی که شما او را دوست می پندارید، رویکرد زیرکانه ای در ارتباط با شما دارد. او به پیغام های شما پاسخ می دهد، به شما زنگ می زند، با شما گرم می گیرد، اما هر بار که با او تعامل می کنید، صرفا درباره خودش صحبت می نماید. مثلا اینکه چه دستاوردهایی داشته و در طول هفته چه کارهایی نموده است.

این نشانه یعنی او شما را گوشی شنوا قلمداد می نماید نه دوست. چون دوست واقعی مایل است بداند در زندگی شما نیز چه می گذرد، با شما شوخی کند و از حال و احوال شما باخبر گردد.

پیشنهاد مطالعه: مطلب چطور با احساس تنهایی کنار بیاییم؟ را بخوانید.

منبع: پیام دلتا

به "7 نشانه کسی که نمی خواهد با شما دوست باشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "7 نشانه کسی که نمی خواهد با شما دوست باشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید