ایران برای حضور زنان در استادیوم تعهد داده است

به گزارش وبلاگ تکنولوپ، داریوش مصطفوی، رییس کمیته استیناف صدور مجوز حرفه ای فدراسیون فوتبال پس از جلسه امروز (چهارشنبه) مدیران باشگاه ها با مدیران سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال اظهار کرد: جلسه ابعاد مختلفی داشت. هدف جلسه روی تبلیغات محیطی و صدا و سیما بود که عایدی برای فدراسیون فوتبال دارد. ما هم درباره کمیته های بدوی و استیناف برای باشگاه ها صحبت کردیم و از جدیت کارمان گفتیم. به آن ها گفتیم که این موضوع را شوخی نگیرند و به آن ها گفتیم حتی برای کسی که در فدراسیون کار خدماتی انجام می دهد در آیین نامه تنبیهاتی در نظر گرفته شده است. در صورتی که مطابق آیین نامه عمل نکنند جریمه خواهند شد. آقای عزیزی خادم هم اظهار داشت که فدراسیون مخالفتی با عایدی بیش تر باشگاه ها ندارد.

ایران برای حضور زنان در استادیوم تعهد داده است

او افزود: پس از آن هم آقای آجورلو صحبت کردند. آقای صدری هم صحبت کردند و از ارکان فدراسیون تشکر کردند. باقی باشگاه ها هم صحبت کردند و نگرانی شان مسائل اقتصادی است. اساس و اصول فوتبال رو تبلیغات رادیو و تلویزیون است که باشگاه ها نگران این موضوع بودند. قرار شد این گروه جلساتی با رییس فدراسیون داشته باشند تا این مشکل حل گردد. با عایدیهای فعلی فوتبال حرفه ای جلو نمی رود. ما قوانین حرفه ای را به آن ها تعلیم می دهیم ولی نمی توانیم عایدی حرفه ای را برای باشگاه ها تامین کنیم. ما اگر هنرمان زیاد باشد باید تبلیغات رادیو و تلویزیون را بگیریم و باشگاه ها دیگر نیازی ندارند.

رییس کمیته استیناف صدور مجوز حرفه ای ادامه داد: درباره کمیته صدور مجوز حرفه ای دو کمیته از سوی AFC معین شده است. آن ها افرادی را گلچین کردند. باشگاه سپاهان، فولاد و به خصوص گل گهر مجوز حرفه ای را گرفتند اما باشگاه های حرفه ای ما مرتب مدیرعامل عوض می نمایند. من امیدوارم یک مدیرعامل در این دو باشگاه بتواند 10 سال کار کند. زمان فتح الله زاده و اولیایی خوب کار می شد اما الان هرروز یک مدیرعامل غیر مرتبط انتخاب می گردد. برنامه باشگاه های پرسپولیس و استقلال به کمیته استیناف آمد و اگر ما رای کمیته بدوی را تایید می کردیم شک نکنید این ها محروم می شدند و جرایم سنگینی شامل شان می شد.

رییس کمیته استیناف صدور مجوز حرفه ای با بیان این که اگر رای کمیته بدوی را تایید می کردیم این دو تیم محروم می شدند، گفت: جریمه سنگینی هم به آن ها نیز تعلق می گرفت. در این آیین نامه حرفه ای صدور مجوز حرفه ای، بالغ بر 1800 صفحه از باشگاه ها تعهد می گیریم و باشگاه ها باید این ها را بارگذاری نمایند. در یک تاریخ معین یعنی 31 خرداد 1400 باید این را به کنفدراسیون فوتبال آسیا ارسال می کردیم اما متاسفانه این دو باشگاه تعلل کردند.

او ادامه داد: ما باید به باشگاه هایی مثل استقلال، پرسپولیس، تراکتور، سپاهان و گل گهر با محبت نگاه کنیم. من می دانم که باید با این باشگاه ها چگونه برخورد کرد. جلسه ای برگزار گردید و در نهایت باتوجه به آیین نامه حرفه ای ای اف سی عمل کردیم. در صفحه 8 آیین نامه انضباطی آمده است که 8 نوع تنبیه برای باشگاه هایی که مدارک را بارگذاری نکرده اند می تواند تعلق بگیرد. البته دو باشگاه استقلال و پرسپولیس حسن نیت شان را نشان داده اند اما چون دو مدیرعامل باشگاه جدیدا آمدند ممکن است همه چیز را ندانند.

مصطفوی افزود: من یادم است یکی از مسوولان ما به یکی از مسوولان باشگاه پرسپولیس گفته بود که مدارک تان کامل نیست و او گفت که ما در ریاض هستیم و وقتی برگردیم مسائل را حل می کنیم. این آقا نمی دانست باید چه کار کند و بنابراین باید بیش تر به آن ها شرح دهیم. این صدور مجوز حرفه ای باشگاه می تواند جریمه به همراه داشته باشد یا مدیرعامل و اعضای هیات مدیره را برکنار کند و با همه کسانی که کوتاهی می نمایند کار دارد. امروز هم قرار شد یک میلیارد جریمه شان را بیاورند و تعهدشان را بدهند. مرگ یک دفعه و شیون یک دفعه و بالاخره باید بفهمند دارند چه کاری انجام می دهند.

او با بیان این که اگر ما فشار می آوریم که آیین نامه را رعایت کنیم از آن طرف هم باید عایدیهای حق پخش و تبلیغات محیطی را هم به آن ها بدهیم، مطرح کرد: در آیین نامه حرفه ای مساله بانوان هم مطرح شده و در آینده به آن هم باید بپردازیم. نصف مملکت ما را بانوان تشکیل می دهند و نمی توانیم به همه خانم ها بگوییم به استادیوم نیایند. ما دروغ نمی توانیم بگوییم و باید نظرمان را به کنفدراسیون فوتبال آسیا بگوییم. ما کلیات را تعهد دادیم و فیفا هم بسیار برای ورود بانوان مصمم است و حتی خود اینفانتینیو از رییس جمهور وقت قول گرفت که این مشکل حل گردد.

مصطفوی در خاتمه گفت: امیدوارم دولت، رییس جمهور و وزیر این مسائل را حل نمایند اما به هر حال چه یاری نمایند و چه ننمایند، ما رای مان را باید بدهیم و این رای لازم الاجراست. رایی که کمیته صدور مجوز می دهد قابل تجدید نظر نیست و اگر این ها می خواهند تجدید نظر بخواهند باید به CAS بروند. به هر حال حل مساله بانوان کار سختی نیست و بانوان ما بسیار شریف و منظم هستند و در صندلی خودشان می آیند و بازی ها را دیدن می نمایند.

منبع: فرارو

به "ایران برای حضور زنان در استادیوم تعهد داده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایران برای حضور زنان در استادیوم تعهد داده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید