برگزاری وب سمینار علم داده به وسیله آموزشگاه ایرانسل

به گزارش وبلاگ تکنولوپ، وب سمینار علم داده (Data Science)، یکشنبه 22 اسفند 1400، همراه با نمایشگاه جانبی با حضور کسب وکارهای فعال این حوزه، به وسیله آموزشگاه ایرانسل برگزار گردید.

برگزاری وب سمینار علم داده به وسیله آموزشگاه ایرانسل

وب سمینار علم داده (Data Science)، یکشنبه 22 اسفند 1400، همراه با نمایشگاه جانبی با حضور کسب وکارهای فعال این حوزه، به وسیله آموزشگاه ایرانسل برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی ایرانسل، این رویداد یکشنبه 22 اسفند 1400، از ساعت 14 تا 20، به صورت حضوری در آموزشگاه ایرانسل، واقع در ایستگاه نوآوری شریف، برگزار و به صورت آنلاین به وسیله تلویزیون اینترنتی لنز ایرانسل پخش شد.

این رویداد، با هدف شرح چیستی و مفهوم علم داده و تشریح کاربردهای آن، خصوصاً برای کسب وکارها و نیز چگونگی استفاده از داده های خرد و کلان برای دستیابی به بینش های کاربردی و استراتژی های داده محور در کسب وکارها به منظور اتخاذ تصمیماتی آگاهانه برای رشد و بهینه سازی عملکرد، برگزار گردید.

از جمله مهمترین بخش های این وب سمینار، می توان به سخنرانی و اجرای پنل های تخصصی دربارۀ علم داده، با حضور کارشناسان و فعالان اکوسیستم فناوری، با محورهای علم داده، چالش ها و فرصت ها و انتقال تجربه عملی و کاربردی در علم داده و زیرشاخه های مرتبط و نیز بازدید از نمایشگاه جانبی با حضور فعالان کسب وکار، اشاره نمود.

دنیا امروز، دنیا داده است و ذخیره سازی و استفاده بهینه از داده ، یکی از چالش های اصلی سازمان ها در یک دهۀ گذشته بوده است. از این رو در سال های اخیر، تمرکز اصلی متخصصان داده روی ساختن چارچوب ها و راهکار هایی برای مدیریت داده ها، از استخراج و ذخیره سازی تا تحلیل و استراتژی های داده محور بوده است.

علم داده در حقیقت حلقه اتصال و راهنمایی گر این شرایط است. علم داده، مجموعه ای از ابزارها، الگوریتم ها و اصول یادگیری ماشین است که هدف آن، کشف کردن الگو از میان داده های خام به منظور پیش بینی و تصمیم گیری است. اغراق نیست که بگوییم امروز، یکی از بیشترین استفاده ها از داده و علم داده، در حوزه کسب وکار صورت می گیرد.

آموزشگاه ایرانسل، در قالب مجموعۀ ایرانسل لبز (Irancell Labs) تأسیس شده و به بیان دقیق تر، مرکز آموزشی این مجموعه است. هدف اولین و بزرگترین اپراتور دیجیتال ایران در راه اندازی آموزشگاه، این است که برای توسعۀ جریان آموزشی مهارت محور، توانمندسازی مشتریان، مشارکت در خلق روش های نوین آموزش دیجیتال و عرضۀ عادلانۀ آموزش، به سهم خود گامی مؤثر بردارد.

آموزش های ارائه شده در آموزشگاه ایرانسل، در نگاهی کلی، شامل آموزش های تخصصی و نوآورانه برای توانمندسازی منابع انسانی شرکت ایرانسل، آموزش های مهارت محور در حوزه های تخصصی برای تأمین نیازهای علمی نیروهای انسانی در شرکت های همکار ایرانسل، آموزش دیجیتال برای مشتریان ایرانسل در گروه های تخصصی مدیریت حرفه ای و فناوری اطلاعات و ارتباطات و آموزش استارتاپ ها و فرایند شتاب دهی و ارائه خدمات منتورینگ هستند.

در همین رابطه، مرکز آموزش های آزاد ایرانسل نیز به عنوان یک مرکز تخصصی در حوزۀ ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور، برای ارائۀ آموزش های تخصصی، نوآورانه و مهارت محور، برای توانمندسازی منابع انسانی شرکت ایرانسل، مشتریان ایرانسل و عموم مردم، با ارائۀ گواهینامه معتبر و مورد تأیید سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، در حال فعالیت است.

ارائه آموزش دیجیتال در جهت دسترسی آسان و عادلانه برای مشتریان، ارتقای سطح دانش مدیریتی و فنی مدیران و کارشناسان ایرانسل، پیاده سازی آموزش تخصصی و مهارت محور برای همکاران غیرمستقیم ایرانسل در جهت بهبود خدمات نوین و احراز بالاترین درجۀ رضایتمندی مشتریان از آموزش های حرفه ای و مهارت محور از جمله اهداف آموزشگاه ایرانسل هستند.

منبع: خبرآنلاین

به "برگزاری وب سمینار علم داده به وسیله آموزشگاه ایرانسل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزاری وب سمینار علم داده به وسیله آموزشگاه ایرانسل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید