تمجید نویسنده پرتغالی از مهدی طارمی

به گزارش وبلاگ تکنولوپ، بعد از انتها حسرت بار جام جهانی 2018 روسیه برای تیم ملی ایران و مهدی طارمی، این مهاجم حالا با انگیزه بیشتر و در شرایطی ایده آل فرصت جبران اتفاقات گذشته را دارد.

تمجید نویسنده پرتغالی از مهدی طارمی

تیم ملی فوتبال ایران برای حضور در مسابقات جام جهانی 2022، راهی قطر شد و روز دوشنبه هفته آینده نخستین بازی خود را در این رقابت ها برابر انگلیس برگزار می نماید.

مهدی طارمی مهاجم تیم پورتو یکی از بازیکنانی است که در کانون توجه رسانه های بین المللی واقع شده است. طارمی در سه فصل اخیر در تیم پورتو عملکرد چشمگیری داشته است و این فصل هم با پشت سر گذاشتن بازی های درخشان در لیگ پرتغال و لیگ قهرمانان اروپا، پا به دوحه قطر گذاشته است.

طارمی در دوره گذشته جام جهانی 2018 روسیه با یک صحنه به یاد ها می آید. او در واپسین دقایق بازی آخر مقابل پرتغال و در شرایطی که این مسابقه با نتیجه تساوی 1 - 1 در حال پیگیری بود، فرصت بسیار خوبی را برای گلزنی از دست داد. حسرت طارمی بابت از دست رفتن آن موقعیت و اشک هایش بعد از آن مسابقه، در ادامه با انتقال این مهاجم به لیگ پرتغال و پیشرفت بیشتر او همراه شد.

گریه طارمی بعد از بازی با پرتغال در جام جهانی روسیه

سایت theasiangame امروز با انتشار گزارشی از طارمی، به اتفاقات بازی با پرتغال در جام جهانی و سپس حضور مهاجم ایران در تیم ریوآوه پرتغال اشاره نمود و روندی که این بازیکن از تیم گمنام ریوآوه تا پورتو پشت سر گذاشت.

بعلاوه سرجیو کریتیناس خبرنگار و نویسنده سرشناس پرتغالی در مصاحبه با این رسانه، به تمجید از مهاجم ایرانی پورتو پرداخت.

سرجیو گفت: زمانی که طارمی برای اولین بار به پرتغال آمد، همه ما تحت تاثیر قرار گرفتیم که چگونه چنین بازیکنی در ریوآوه به کارش انتها داد. از آن ها انتظار نداشتیم که چنین بازیکن خوبی داشته باشند. بخصوص اینکه طارمی بازیکن جوانی نبود. او یک بازیکن تاپ و سطح بالا بود.

این خبرنگار پرتغالی ادامه داد: این احتمالاً برترین معامله و خرید باشگاه پورتو بود. آن ها 4 میلیون یورو برای طارمی هزینه کردند. این مثل یک دستبرد بود. پورتو بازیکن شگفت انگیزی گرفت که داخل محوطه جریمه بسیار باهوش است، اما می تواند در عرض و عمق هم بازی کند. طارمی بازیکن بسیار خوبی برای کار تیمی است و حریفان را تحت فشار قرار می دهد.

سرجیو به انتقاداتی که از مهاجم پورتو می گردد هم اشاره نمود و اضافه کرد: رقیبان او را غواص (شیرجه زن) و متقلب (برای گرفتن پنالتی) خطاب می نمایند. او در بازی با اتلتیکو مادرید در لیگ قهرمانان اروپا به خاطر کوشش برای گرفتن پنالتی و دریافت کارت زرد دوم اخراج شد، اما بسیار بیشتر از بازیکنی است که پنالتی می گیرد.

طارمی در بازی با اتلتیکو مادرید در لیگ قهرمانان اروپا

وی در ادامه بار دیگر به توانایی های مهدی طارمی پرداخت و اظهار کرد: او زمانی که مدافع یا دروازه بان را دریبل می زند واقعاً باهوش است. نمی توانید به طارمی بگویید شیرجه زن، اما او در پی گرفتن خطا است.

نویسنده فوتبالی پرتغال اظهار داشت: طارمی زیر نظر سرجیو کونسیسائو سرمربی پورتو بازیکن به مراتب بهتری در خارج از محوطه جریمه شده است. به این معنا که اگر حتی گل هم نزند، می تواند عملکرد بسیار خوبی داشته باشد. در حال حاضر بازی های زیادی هست که او گل نمی زند، اما همچنان یکی از برترین بازیکنان تیم است.

سرجیو در ارتباط با موقعیت سوزی طارمی مقابل تیم ملی پرتغال در جام جهانی روسیه هم اظهار کرد: در پرتغال هرگز به این موضوع اشاره نشده است. اگر او به پورتو می پیوست، شاید مردم به آن بازی توجه می کردند، اما او به یک باشگاه بسیار کوچک (ریوآوه) رفت.

طارمی با لباس ریوآوه و نخستین فصل تجربه فوتبال اروپا

وی بعلاوه در مورد احتمال جدایی مهاجم ایرانی از تیم پورتو توضیح داد: او می تواند به هر جایی برود و پیروز باشد. طارمی مانند یک ستاره رفتار نمی نماید، او بازیکن متواضعی است که جایگاه خود را در یک تیم می داند.

سایت theasiangame در انتها گزارش خود آورده است: جام جهانی این ماه در قطر فرصتی برای رستگاری و طلسم طارمی خواهد بود. چهار سال بزرگ تر، عاقل تر و در نهایت تحقق پتانسیل ها و توانایی ها پس از بیش از سه فصل حضور در مدرسه فوتبال پرتغال.

منبع: فرارو

به "تمجید نویسنده پرتغالی از مهدی طارمی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تمجید نویسنده پرتغالی از مهدی طارمی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید