تور آشناسازی خبرنگاران با هتلها و مراکز اقامتی مشهد برگزار گردید

به گزارش وبلاگ تکنولوپ، میراث آریا/ براساس آخرین خبرهای بدست رسیده، تور آشناسازی خبرنگاران با هتلها و مراکز اقامتی مشهد برگزار گردید.

تور آشناسازی خبرنگاران با هتلها و مراکز اقامتی مشهد برگزار گردید

یعقوبعلی نظری اضافه نمود: این برنامه در راستای آشنایی بیشتر اهالی رسانه و وبلاگ تکنولوپ با انواع هتل ها و مراکز اقامتی و نحوه میزبانی از مهمانان در هر کدام از آنها برگزار گردید.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی ادامه داد: در بازدید وبلاگ تکنولوپ بخشهای مختلف هتل ها و مراکز اقامتی تشریح شد و وبلاگ تکنولوپ به صورت کامل با خدمات و مسائل و چالش های این تاسیسات گردشگری آشنا شدند.

بیدخوری با اشاره به دیگر برنامه های هفته گردشگری استان اظهار کرد: برگزاری تور آشناسازی سرمایه گذاران با ظرفیت ها و پتانسیل های سرمایه گذاری شهرستان های نیشابور، فیروزه و زبرخان، افتتاح آنلاین پروژه های گردشگری، بازدید رایگان از موزه ها و مجموعه های فرهنگی و تاریخی استان، تور تفریحی و گردشگری ویژه معلولان و بازدید بازنشستگان اداره کل از اقامتگاه های بومگردی، مرکز گردشگری کشاورزی و حضور در زورخانه از جمله برنامه های هفته گردشگری در استان بوده است.

او با اشاره به تنوع واحدهای اقامتی در مشهد گفت: به علت فضای رقابتی که بین واحدهای اقامتی در مشهد وجود دارد و تعداد بالای این واحدها با کیفیت ترین و مقرون به صرفه ترین خدمات اقامتی کشور در مشهد ارائه می گردد.

بیدخوری اضافه نمود: در فصل غیر پیک که مراکز اقامتی مشتری کمتری دارند بعضی از آنها تا 50 درصد تخفیف می دهند.

مسئول کمیته اسکان ستاد اجرایی خدمات سفر خراسان رضوی با اشاره به خدمت رسانی به زائران در دهه آخر صفر اظهار کرد: برای تامین اسکان زائران این دهه از چند ماه قبل اقدام شد و ظرفیتی حدود 700 هزار نفر شب اقامت تامین شد که در دهه آخر صفر مسئله ای در زمینه اقامت زائران نداشتیم.

بیدخوری توضیح داد: با توجه به پیش بینی انجام شده در زمینه افزایش زائران طی سالهای آینده به مراکز اقامتی تازه احتیاج داریم که از سرمایه گذاران دعوت می کنیم در این زمینه ورود پیدا نمایند.

بعلاوه سید محمود مادرشاهیان، رئیس جامعه حرفه ای هتلداران استان و رئیس کانون تشکل های حرفه ای گردشگری خراسان رضوی با اشاره به اقدامات نظارتی دهه آخر صفر اظهار کرد: 23 تیم نظارتی در دهه آخر صفر بر مراکز اقامتی نظارت داشت که با توجه به نظارت های دقیق و شبانه روزی در این دهه شکایت ها از مراکز اقامتی مشهد تقریبا به صفر رسید.

او با بیان اینکه مشهد در حال حاضر 138 هزار تحت اقامتی و در بعضی پیک ها بیش از 5 میلیون زائر دارد، گفت: معتقدیم که شان زائر اسکان در کمپ و مراکز اسکان اضطراری نیست، باید سرمایه گذاران به سمت ساخت مرکز اقامتی راهنمایی و حمایت شوند.

مادرشاهیان با اشاره به هزینه ساخت هتل ها و مراکز اقامتی اضافه نمود: در شرایطی مالی فعلی ساخت و بهره برداری هتل مقرون بصرفه نیست، افرادی که اکنون در این زمینه فعال هستند یا فعال می شوند افرادی عاشق هستند که به خدمت به زائران امام رضا (ع) در این زمینه فعالیت می نمایند.

در این تور وبلاگ تکنولوپ از هتل پردیسان، هتل درویشی، هتل در حال ساخت حبیب، هتل آپارتمان متین و هتل بزرگ پارک حیات بازدید کردند.

منبع: همگردی

به "تور آشناسازی خبرنگاران با هتلها و مراکز اقامتی مشهد برگزار گردید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور آشناسازی خبرنگاران با هتلها و مراکز اقامتی مشهد برگزار گردید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید