مقالات گردشگری

بناهای تاریخی استان کرمان به احترام زمین خاموش می شوند

خبرنگاران/کرمان مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان گفت: بناهای تاریخی استان کرمان با خاموش کردن چراغ ها و وسایل برقی غیرضروری از ساعت 20:30 الی 21:30 روز ششم فروردین ماه 1401 به رویداد بین المللی ساعت زمین می پیوندند.

3 خرداد 1401

تور آلمان: سرقت سکه 100 کیلوگرمی طلا از موزه برلین

یک سکه طلای یکصد کیلوگرمی بامداد دوشنبه از موزه بوده (Bode) برلین ربوده شد.

2 خرداد 1401

یافته های تازه از حضور انسان پارینه سنگی در دشت شیراز

نتایج مقدماتی فصل دوم کاوش در اِشْکَفت قد بَرمْشور شیراز، بیانگر استفاده کوتاه مدت، ولی متناوب غار به وسیله انسان در اواخر دوران پارینه سنگی میانی و اوایل پارینه سنگی نو است.

28 اردیبهشت 1401

8 اشتباهی که یک گردشگر حرفه ای انجام نمی دهد

تفاوت های یک گردشگر آماتور و یک گردشگر حرفه ایفرقی ندارد به ژاپن سفر نمایند یا گرجستان و یا فرانسه؛ به آسیا بروند یا اروپا یا آفریقا یا حتی قطب جنوب! آنها می دانند که باید چطور رفتار نمایند، کجاها را اول بگردند، از چه جاهایی هر چند معروف بازدید ننمایند...

25 اردیبهشت 1401

نکات پایه و حیاتی که هر ماجراجوی طبیعت گردی باید بداند!

نکات ضروری برای سفرهای ماجراجویانهمسافرانی که در پی ماجراجویی هستند، می توانند این هیجان را از گذراندن زمان و اوقات خود در طبیعت به دست آورند. حال اینکه فرقی نمی کند با چه تجربه ای پا به درون طبیعت گذاشته باشند. اینکه به یک پیاده روی روزانه در اعماق جنگل...

17 اردیبهشت 1401

انفجار کپسول گاز در محدوده میدان نقش دنیا

معاون میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اصفهان با اشاره به حادثه انفجار کپسول گاز در محدوده نقش دنیا، از عدم وارد شدن خسارت به این میراث دنیای اطلاع داد.

17 اردیبهشت 1401

زیباترین جاذبه های ایران از دید انگلیسی ها

دیدنی های کشور عزیزمان ایران دیگر شهره خارج و داخل شده است. اخیرا در گزارشی از خبرگزاری IB Times جاذبه های توریستی ایران به تصویر کشیده شده و از تخت جمشید، معماری اصفهان و آثار تاریخی آن سخن های بسیاری رفته است. در این مطلب جاذبه های گردشگری سرزمین مان را...

16 اردیبهشت 1401

تعطیلی موقت بازدید شبانه کاخ عالی قاپو اصفهان

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اصفهان از تعطیلی موقت نوبت بازدید شبانگاهی کاخ عالی قاپو به دلیل برودت شدید هوا و عدم استقبال گردشگران در ایام فصل زمستان خبر داد.

12 اردیبهشت 1401

اکبری: در 60 سال گذشته منطقه ها حفاظت شده دنیا 2.6 برابر اما در ایران 4.7 برابر شده

معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: 10.4 درصد از سطح خشکی ایران منطقه ها حفاظت شده است که این رقم تقریبا دو برابر کشور های خاورمیانه است.

9 اردیبهشت 1401

عامل انسانی، دلیل اصلی بیشتر سوانح جاده ای، جاده های کشور در شان مردم نیست

مدیرکل ایمنی ترافیک و ایمنی حریم سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای معتقد است که عامل اصلی در بیشتر سوانح جاده ای عامل انسانی است، اما جاده های کشور هم به علت مشکل اقتصادی و گرانی قیر از کیفیت لازم برخوردار نبوده و در شان مردم ایران نیست.

7 اردیبهشت 1401

چگونه از قطب نما استفاده کنیم؟

قطب نما یک وسیله کوچک است که از یک صفحه 360 درجه ای و یک عقربه ساخته شده و به خاطر خاصیت مغناطیسی می توان از طریق آن جهت یابی کرد. قطب نما یکی از مهم ترین ابزاری است که هر یک از طبیعت گردان باید با خود همراه داشته باشند و طریقه استفاده از آن را نیز بدانند. در...

1 اردیبهشت 1401

دبی اولین برج چرخان دنیا را می سازد

برج چرخشی دبیدبی که تا چندین سال پیش واحه ای در صحرا بیشتر نبود، حالا محل جولان آخرین پیشرفت ها در تکنولوژی و فناوری شده است. یک سفر کوچک به این شهر اماراتی و دیدن آسمانخراش های آن کافی است تا این موضوع به راحتی برایتان تعیین شود. دبی شهر ترین هاست، بهترین...

30 فروردین 1401

مرتفع ترین آسمان خراش های دنیا با سکوی مشاهده هیجان انگیز

آسمان خراش ها، بخش مهمی از هویت یک شهر را تشکیل می دهند. این ساختمان های سر به فلک کشیده در گذشته فقط در کشور های پیشرفته مشاهده می شدند، اما امروزه در بیشتر شهر ها قابل مشاهده هستند.

29 فروردین 1401

7 چیزی که در یک سفر اکوتوریستی شما را تهدید می کند

توجه به ایمنی و کمک های اولیه در اکوتوریسم اهمیت زیادی دارد. طبیعی است که افراد قبل از اقدام به یک سفر اکوتوریستی نگران اتفاقات غیر قابل پیش بینی باشند. بیشتر مسائل سفر در طبیعت تفاوتی با آنچه که ممکن است در زندگی روزمره با آن روبرو شوید ندارد. بنابراین...

27 فروردین 1401

سه چمدان هوشمند برای عاشقان تکنولوژی

با جدیدترین چمدان های هوشمند دنیا حتی در جاده ها هم آنلاین باشید. این بار در خبرنگاران به بررسی چند نمونه از جدیدترین چمدان های هوشمند با قابلیت های متفاوتی نظیر مکان یاب، شارژر تلفن، ترازو و غیره و مقایسه قیمت های آنها در بازار می پردازیم.

27 فروردین 1401

سرانجام کار مجتبی خورشیدی در تیم ملی

سرپرست تازه تیم ملی ایران طی روزهای آینده معرفی می گردد.

25 فروردین 1401

مراسم بزرگداشت چاقوی زنجان برگزار گردید

مراسم بزرگداشت چاقوی زنجان امروز 18 دی ماه از ساعت 10 تا 13 در سالن همایش های مهرانه زنجان برگزار گردید.

22 فروردین 1401

عجیب ترین ساختمان های دنیا

ساختمان های استاندارد با چهار دیوار و یک سقف صاف، اما گاهی از این ظاهر یکنواخت و همیشگی آن ها خسته می شویم. در این میان، معماران نیز با ارائه طرح های متفاوت و جالب، تنوعی در ساختمان ها ایجاد می نمایند تا خلاقیت و نبوغ خود را به نمایش بگذارند.

19 فروردین 1401

توهین نژادپرستانه ای که هنوز گریبان رایان ایر را رها نکرده است

توهین نژادپرستانه ای که چند روز پیش در یکی از پروازهای رایان ایر رخ داد و پس لرزه های آن هنوز هم این هواپیمایی را می لرزاند، این نکته را به ما گوشزد می کند که مسافران در قبال هم وظیفه دارند.

19 فروردین 1401

آیا حاضرید در شیب دار ترین خیابان مسکونی جهان زندگی کنید؟

خیابان بالدوین در نیوزیلند، شیب دارترین خیابان مسکونی دنیا است. بله، مردم واقعا در طول آن زندگی می نمایند و زندگی آنها به این صورت است:

18 فروردین 1401
تعداد: (162)