عکس های تاریخی که محتمل است ندیده باشید یا فراموششان نموده باشید

به گزارش وبلاگ تکنولوپ، عکس های هستند که به اصطلاح تاریخی یا ماندگار می شوند، اما شاید ده ها برابر آنها عکسهای مظلوم و کمتر دیده شده وجود داشته باشند. عکس هایی که اصلا نگاتیوشات مفقود شده یا مثلا سردبیر مجله در همان نگاه اول، تصور نموده باشد که عکس بی ربطی است و ردش نموده باشد.

عکس های تاریخی که محتمل است ندیده باشید یا فراموششان نموده باشید

تازه ارزش بعضی از عکس ها بعد از دهه ها معین می گردد. مثلا چهره مات یک سرباز در میدان جنگ، احتمالا به سرعت به وسیله پروپاگاندای دولت ها حذف می گردد و اجازه پخش شده آن داده نمی گردد، اما همین عکس اگر باقی بماند، بعد از دهه ها می تواند عکس شاخصی نمایاننده چهره کریه جنگ باشد.

در اینجا عکس هایی را مرور می کنیم که شاید ندیده باشید یا شاید ارزش تماشا دوباره را داشته باشند.

در 8 فوریه 1943، نازی ها لپا رادیچ 17 ساله را به علت اینکه در طول جنگ جهانی دوم پارتیزان یوگسلاوی بود، hunhl کردند. هنگامی که از او نام یارانش را پرسیدند، او پاسخ داد: وقتی برای انتقام من بیایند، آنها را خواهید شناخت.

ژست سه پسر در برابر دوربین، جامائیکا

در سال 1969، زمانی که سیاه پوستان آمریکایی هنوز از شنا کردن در کنار سفیدپوستان منع می شدند، آقای راجرز تصمیم گرفت از افسر کلمونز دعوت کند تا به او ملحق گردد و پاهایش را در استخر خنک کند.

قدم زدن مادر و دختر در شهر نیویورک، 1970

تازه عروس، خانه ای را که اخیرا بمباران شده است تا برای مراسم ازدواج برود - لندن، 4 نوامبر 1940

مخترعی به نام چارلز اس ال بیکر و دستیارش که سیستم گرمایش/رادیاتور را نشان می دهد. 1906

یک هانوکای یهودی در برابر صلیب شکسته نازی ها - نوعی تقابل و ریشخند - 1931

خواربارفروش هارلم در مقابل فروشگاهش ایستاده، 1937

لطفا، خدا، لطفا، نگذار عادی باشم. تصویر سالنامه دبیرستان سیگورنی ویور. 1967

سوزان الکساندرا ویو ر(زادهٔ 8 اکتبر 1949) بازیگر آمریکایی است. او به عنوان چهره ای تاثیرگذار در سینمای علمی-تخیلی و فرهنگ مردمی شناخته می گرددویور برای بازی در نقش الن ریپلی در فرنچایز بیگانه به معروفیت رسید. این نقش به عنوان یکی از پروتاگونیست های برجستهٔ زن در تاریخ سینما به شمار می رود.نقش آفرینی در این مجموعه جوایز متعددی را برای او به همراه داشت؛ او برای قسمت دوم این مجموعه نامزد دریافت جایزهٔ اسکار و گلدن گلوب در رشتهٔ برترین بازیگر زن شد.

یکی از اولین عکس هایی که یک بومی آمریکایی را با یک گرگ نشان می دهد - برخلاف افسانه هایی که مهاجران درباره گرگ ها ساخته اند، بومی ها رابطه نزدیک و محترمانه ای با گرگ ها داشتند.

پسر و ماشینش، دهه 1930.

منبع: یک پزشک

به "عکس های تاریخی که محتمل است ندیده باشید یا فراموششان نموده باشید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عکس های تاریخی که محتمل است ندیده باشید یا فراموششان نموده باشید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید