واکنش آموزش و پرورش به ماجرای رومینا

به گزارش وبلاگ تکنولوپ، مدیرکل امور تربیتی، مشاوره و مراقبت در برابر آسیب های اجتماعی وزارت آموزش و پرورش به اعتبار مراقبت در برابر آسیب های اجتماعی در دستگاه تعلیم و تربیت اشاره نمود و گفت: 6 میلیارد و 800 میلیون تومان برای 15 میلیون دانش آموز است.

واکنش آموزش و پرورش به ماجرای رومینا

به گزارش گروه اجتماعی وبلاگ تکنولوپ، مسعود شکوهی مدیرکل امور تربیتی، مشاوره و مراقبت در برابر آسیب های اجتماعی وزارت آموزش و پرورش در برنامه پرسشگر در مورد ماجرای قتل رومینا اشرفی دختر 14 ساله به دست پدرش، اظهار کرد: این موضوع باعث تأسف شد وفضای عمومی را هم جریحه دار کرد.

وی ادامه داد: آموزش و پرورش برنامه های متعددی را در این سال ها برای مراقبت در برابر آسیب های اجتماعی انجام داده است اما به هر حال کافی نیست.

شکوهی به برگزاری آزمون های سلامت روان اشاره نمود و اضافه نمود: آزمون های سلامت روان برای تمام دانش آموزان پایه های هفتم و هشتم برگزار می گردد و بیش از 2 میلیون دانش آموز چند سال است که در آن شرکت می نمایند.

وی اضافه نمود: نقشه خطرپذیری کشور را آماده کردیم و به مراجع مربوط گزارش هایی را دادیم؛ اخطارهای لازم و آنجاهایی که شرایط اورژانسی دارد، تعیین کردیم و درصد آسیب های روانی ـ فردی و روانی ـ اجتماعی تعیین است.

مدیرکل امور تربیتی، مشاوره و مراقبت در برابر آسیب های اجتماعی وزارت آموزش و پرورش به سامانه نظام مراقبت اجتماعی(نماد) اشاره نمود و ادامه داد: در این سامانه همه دانش آموزان صاحب پروفایل هستند و رصد می شوند؛ این گزارش ها و نیم رخ روانی دانش آموزان را در اختیار مدرسه، منطقه و استان قرار می دهیم.

وی به اعتبار مراقبت در برابر آسیب های اجتماعی در آموزش و پرورش اشاره نمود و گفت: 6 میلیارد و 800 میلیون تومان برای 15 میلیون دانش آموز است؛ حتی آموزش های ارتقا و توانمندسازی دانش آموزان را نمی توان انجام داد؛ اعتبار پیش بینی شده برای مراقبت از آسیب های اجتماعی در سال 98 نزدیک به 70 میلیارد بود و قاعدتاً خیلی از برنامه ها که پیش بینی شده بود، به دلیل عدم تخصیص این اعتبار، عملا امکان اجرا را نداشتند.

شکوهی در واکنش به این جمله که نفری 400 تومان بودجه پیشگیری به ازای هر دانش آموز در سال است، اظهار کرد: در استان ها در بحث غربالگری، ارجاع و درمان با مسائل روبرو هستیم و بخشی از کار باید به بیرون از دستگاه آموزش و پرورش ارجاع گردد و آنها هم به دلیل مسائل اقتصادی، امکان خدمات رسانی آنچنانی را به ما ندارند؛ علی رغم این در حوزه مسؤولیت خودمان کوشش کردیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "واکنش آموزش و پرورش به ماجرای رومینا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش آموزش و پرورش به ماجرای رومینا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید