آنتی اسکالانت RO ، ضد رسوب ممبران

به گزارش وبلاگ تکنولوپ، آنتی اسکالانت یک ماده ضد رسوب و ضروری برای سیستم های تصفیه آب صنعتی RO می باشد. استفاده از آنتی اسکالانت مرغوب سبب جلوگیری از تشکیل رسوبات موجود در آب بر سطح ممبران دستگاه آب صنعتی RO می گردد.

آنتی اسکالانت RO ، ضد رسوب ممبران

آنتی اسکالانت با مولکول ها و املاح ایجادکننده رسوب که در آب موجود است تشکیل کمپلکس فعال داده و از تشکیل شدن رسوبات بر سطح ممبران جلوگیری می کند.

عدم استفاده از آنتی اسکالانت سبب آسیب جدی به ممبران های سیستم تصفیه آب صنعتی RO می گردد که این آسیب باعث کاهش مقدار جریان آب تولیدی و افزایش مقدار املاح و TDS در آب تولیدی می گردد که این امر مغایر با هدف اصلی سیستم تصفیه آب صنعتی RO می باشد.

چگونه آنتی اسکالانت مناسب انتخاب کنیم؟

انتخاب یک ماده ضد رسوب و آنتی اسکالانت مناسب مهم ترین اقدام در نگهداری دستگاه تصفیه آب صنعتی است. آنتی اسکالانت مناسب باعث افزایش طول عمر ممبران ها شده و از تعویض زود هنگام آن جلوگیری می کند.

بررسی آب خام ورودی و شناخت عناصر و املاح تشکیل دهنده رسوب در انتخاب آنتی اسکالانت مناسب نقش مهمی دارد و باعث می گردد آنتی اسکالانت مناسب جهت حذف رسوبات شاخصی که داریم را انتخاب کنیم.

انواع آنتی اسکالانت

آنتی اسکالانت های موجود در ایران در انواع آنتی اسکالانت های وارداتی و آنتی اسکالانت های ایرانی می باشد.

مهمترین آنتی اسکالانت وارداتی شامل آنتی اسکالانت فلوکن، آنتی اسکالانت اویستا و آنتی اسکالانت جنسیس می باشد.

آنتی اسکالانت فلوکن 260

آنتی اسکالانت فلوکن 260 یک ترکیب پلیمری کربوکسیلاتی است که کارایی بالایی به منظور کنترل و پراکندگی ذرات رسوب معدنی در سطح غشا دارد. در واقع فلوکن 260 یکی از موثرترین آنتی اسکالانت ها به منظور کنترل رسوب RO به شمار می رود.

آنتی اسکالانت های فلوکن260 یک آنتی اسکالانت وسیع طیفی است که قدرت پراکندگی رسوبات بالایی دارند. در این سیستم تصفیه آب صنعتی RO مواد آنتی اسکالانت فلوکن 260 جهت عدم رسوب گذاری نمک های معدنی در ممبران ها در آب ورودی به ممبران ها تزریق می گردد.

آنتی اسکالانت آویستا

آنتی اسکالانت آویستا Avista VITEC جهت جلوگیری از تشکیل رسوبات معدنی کربنات کلسیم، سولفات کلسیم، سولفات باریم، سولفات استرانسیوم، فلوراید کلسیم و رسوبات سیلیکا مناسب می باشد. آنتی اسکالانت آویستا به سبب ماهیت مواد تشکیل دهنده با انواع مواد آلی سازگاری داشته و در مقادیر دوز کم نیز موثر می باشد.

آنتی اسکالانت آویستا امکان کنترل رسوبات آلی و معدنی با کارایی بالا داشته و به دلیل فرمولاسیون ویژه در کنترل رسوبات مفید بوده و استفاده از آن در سیستم های اسمز معکوس مقرون به صرفه می باشد.

آنتی اسکالانت جنسیس

آنتی اسکالانت Genesys یک محصول فسفاناته غلیظ می باشد که در مقابل طیف وسیعی از رسوبات معدنی موثر می باشد.

این آنتی اسکالانت همچنین تشکیل رسوبات فلزات سه ظرفیتی مانند آهن، منگنز و آلومینیوم بر سطح غشا را متوقف می کند و در نتیجه احتیاج به شستشو و یا تعویض ممبران را کاهش می دهد.

جهت مشاوره فنی و دریافت قیمت آنتی اسکالانت با کارشناسان شرکت پاکان پالایش تماس حاصل نمایید.

منبع: تجارت نیوز

به "آنتی اسکالانت RO ، ضد رسوب ممبران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آنتی اسکالانت RO ، ضد رسوب ممبران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید