اکران آنلاین سازهای ناکوک

به گزارش وبلاگ تکنولوپ، این فیلم در زمره فیلم های دیده نشده ای است که تا به امروز در هیچ محفل سینمایی یا جشنواره داخلی به نمایش در نیامده و تهیه کننده و کارگردان تصمیم گرفتند یک راست بعد از اتمام مراحل فنی راستا اکران در سینما ها را پیش بگیرند.

اکران آنلاین سازهای ناکوک

تینا جلالی| اولین تجربه فیلمسازی علی حضرتی در مقام کارگردانی با عنوان ساز های ناکوک از امروز 30 مهرماه روی خطوط اینترنتی قرار می گیرد و درگاه های ارتباطی اکران و نمایش این فیلم هستند.

چه شد که ساز های ناکوک به سینما آنلاین رسید؟

اگر خاطرتان باشد پیش از این شورای صنفی نمایش اعلام نموده بود، اکران پاییزی سینما ها با فیلم های ساز های ناکوک، تومان، مردن در آب مطهر و سراسر شب شروع می گردد و مهرماه این فیلم ها در سینما های سراسر کشور به نمایش در می آیند.

اما گویا شانس با سازندگان این چند فیلم سازگار نبود و درست در همین روز ها حملات ویروس منحوس کرونا شدت بیشتری به خود گرفت ولی این بار موج سوم خطرناک تر از ماه های گذشته پیش می رود. به همین دلیل استانداری تهران هم خاطرنشان کرد همه سینما ها و سالن های تئاتر استان تهران تا روز آدینه 18 مهرماه تعطیل است.

18 مهرماه گذشت و این تعطیلی به یک هفته و دو هفته خلاصه نشد و طول آن استمرار پیدا کرد به طوری که هنوز هم که نزدیک به بیست روز از انحلال فعالیت سینما ها و تئاتر ها می گذرد هیچ زمان دقیقی برای از سرگیری دوباره کار سینما ها اعلام نشده و اصلا معلوم هم نیست مراکز فرهنگی- هنری چه زمانی باز می شوند.

البته ابتدای هفته جاری مرتضی شایسته، سخنگوی شورای صنفی نمایش اعلام نموده بود برای بازگشایی سینما ها منتظر فروکش کردن التهاب کرونا هستند.

شایسته همچنین این نکته را هم گفته بود با تهیه نمایندگان و پخش نمایندگان فیلم هایی که در مهرماه قرارداد اکران داشتند بعد از عبور از ایام کرونا جلسه می گذارند و با آن ها درباره مسائل اکران مصاحبه می نمایند ولی به هر حال این چند فیلمسازی که چشم به اکران فیلم شان در پاییز دوخته بودند و قرار بود اثرشان دراین بازه زمانی نمایش داده گردد دچار یک جور بلاتکلیفی شده اند.

در این میان سازندگان فیلم ساز های ناکوک جهت دیگری را پیش گرفته و تصمیم گرفتند شرایط خوفناک و رعب آوری که هر روز کرونا بر مردم تحمیل می نماید تا اصلا زمان مشخصی برای بازگشایی سینما وجود نداشته باشد را کنار بگذارند و قید اکران فیلم شان در سینما ها را بزنند و ساز های ناکوک را در سینما آنلاین نمایش دهند، بنابراین، این جهت پرفراز و نشیب طی شد تا اولین فیلم علی حضرتی در مقام کارگردان به سامانه های نمایشی آنلاین برسد.

همه چیز درباره ساز های ناکوک

ساز های ناکوک به قلم علی حضرتی و اصغر عبدالهی یک درام روانشناسانه و قصه زندگی دو خواهر است که با ورود مردی عاشق، وارد چالش جدیدی می گردد؛ چالشی که به برملا شدن راز های این دو خواهر می انجامد.

در این فیلم هنگامه قاضیانی در نقش هلیا و غزل شاکری کاراکتر هدیه را بازی می نمایند ضمن اینکه حامد کمیلی به اتفاق مرتضی ضرابی و احمد عربانی (کاریکاتوریست مشهور)، کاراکتر های اصلی و مکمل این فیلم را بر عهده دارند. به نظر می رسد با مضمون و قصه متفاوتی که فیلم ساز های ناکوک دارد حال و هوای آن مطلوب مخاطب باشد و از این فیلم استقبال خوبی گردد.

درباره ساز های ناکوک به این نکته می توانیم اشاره کنیم که این فیلم در زمره فیلم های دیده نشده ای است که تا به امروز در هیچ محفل سینمایی یا جشنواره داخلی به نمایش در نیامده و تهیه نماینده و کارگردان تصمیم گرفتند یک راست بعد از اتمام مراحل فنی جهت اکران در سینما ها را پیش بگیرند.

پروانه ساخت این فیلم تیر ماه سال گذشته بود که صادر شد. علی حضرتی بلافاصله بعد ازگذراندن پیش فراوری، مراحل ساخت فیلم را شروع کرد. شهریور و مهر فیلمبرداری فیلمش در چهل و پنج جلسه در لوکیشن های مختلفی نظیر تهران و شمال کشور انجام شد.

ژیلا ایپکچی همزمان مسوولیت تدوین فیلم را بر عهده گرفت، صداگذاری و میکس را ایرج شهزادی انجام داد و شورا کریمی هم آهنگ های فیلم را ساخت.

آنچه تا به امروز در کارنامه علی حضرتی نمود بیشتری دارد، تهیه نمایندگی فیلم سینمایی خداحافظی طولانی به کارگردانی فرزاد موتمن که کاندید دریافت سیمرغ بلورین در هفت بخش جشنواره بود و در نهایت دو سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول مرد و بهترین طراحی صحنه و لباس دریافت کرد، همچنین تهیه فیلم نیمرخ ها ساخته شادروان ایرج کریمی که سیمرغ بلورین بهترین فیلم از گروه هنر و تجربه برای علی حضرتی به ارمغان آورد.

حضرتی همچنین فیلم های یک قناری، یک کلاغ (ساخته اصغر عبدالهی) و اردک لی (ساخته بهروز غریب پور) را تهیه نموده که به این فیلم آخری هنوز فرصت نمایش داده نشده است.

دیگر عوامل اصلی که در این فیلم با علی حضرتی همکاری داشتند، عبارتند از: مدیر فیلمبرداری: مسعود امینی تیرانی، طراح چهره پردازی: عبدالله اسکندری، طراح صحنه و لباس: سیامک کاری نژاد، دستیار و برنامه ریز: بیژن سلیم خانی، منشی صحنه: فاطمه رزاقی، جلوه های ویژه میدانی: حمید رسولیان، جلوه های بصری: آیدا غازی، عکس: مهران فلسفی، مهدی دلخواسته، طراح پوستر: سیروس سلیمی، زیرنویس: بونا الخاص، مشاور رسانه ای: بیتا موسوی، طراحی و گرافیک تبلیغات: رضا قاضیانی و تهیه نماینده: فرشته طائرپور.

منبع: فرادید

به "اکران آنلاین سازهای ناکوک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اکران آنلاین سازهای ناکوک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید