با افزایش آمار تلفات کرونا ارتش اندونزی به خیابان ها آمد

به گزارش وبلاگ تکنولوپ، شمار مرگ و میر ناشی از شیوع ویروس کرونا در کشور اندونزی در یک فرایند صعودی به یک هزار و هفت نفر رسید که حاکی از آن است که ابتلا به این بیماری بار دیگر در سراسر این کشور جنوب شرق آسیا رو به افزایش گذاشته، به طوری که نیروهای ارتش قرار است برای کنترل رفت و آمدها به خیابان بیایند.

با افزایش آمار تلفات کرونا ارتش اندونزی به خیابان ها آمد

به گزارش استریتس تایمز، میزان تلفات کرونا در بین مبتلایان در استان جاوه شرقی و چهار استان دیگر سوماترا شمالی، بانتن، جزایر ریائو و ریائو رو به افزایش گذاشته و نرخ تلفات بین 8.5 درصد تا 11.8 درصد متغیر است. اما در مجموع میانگین تلفات در کل کشور اندونزی 6.8 درصد اعلام شده است.

سپهبد دانی موناردو رئیس گروه ضربت کرونا در اندونزی روز دوشنبه خاطرنشان کرد که به منظور وادار کردن مردم به تبعیت بیشتر از مقررات فاصله گذاری اجتماعی، نیروهای ارتش در بعضی مناطق بخصوص استان جاوه شرقی مستقر خواهند شد.

وی همچنین گفت: وزارت کارهای عمومی و دولت منطقه ای جاوه شرقی و گروه ضربت در حال آماده سازی محوطه های خاصی برای قرنطینه افراد در شهر سورابایا مرکز این استان هستند. وی با بیان اینکه 53 آزمایشگاه فعال در اندونزی در حال آزمایش مبتلایان به کرونا است، گفت: هر چه بیشتر تست بگیریم احتمال افزایش موارد تایید شده ابتلا به کرونا بیشتر خواهد شد.

مقام های اندونزیایی تاکید نمودند: با افزایش میزان آزمایش کرونا در اندونزی و همچنین بی توجهی بعضی از مردم به ممنوعیت سفر در ماه رمضان برای بازگشت به شهر و دیار خود به مناسبت عید فطر، تعداد موارد تایید شده ابتلا به کرونا رو به افزایش گذاشته است.

طبق گزارش های رسانه ای، مقام های اندونزی روز سه شنبه شمار کل مبتلایان را 14 هزار و 749 نفر خاطرنشان کردند که نسبت به آمار روز 10 آوریل 46 درصد افزایش دارد. همچنین با مرگ 16 نفر در روز سه شنبه شمار کل تلفات به یک هزار و 7 نفر رسید.

ممنوعیت مسافرتی در اندونزی از روز 24 آوریل (پنجم اردیبهشت) شروع شد و افرادی که ممنوعیت را نقض نمایند تا 100 میلیون روپیه (9 هزار و 500 دلار) جریمه و تا یک سال زندان می شوند. این ممنوعیت با هدف جلوگیری از گسترش ویروس کرونا از شهر جاکارتا مرکز شیوع و سایر مناطق با ریسک بالا به سایر مناطق این کشور شبه جزیره ای وسیع با حدود 270 میلیون نفر جمعیت برقرار شده است.

این ویروس به طور خاص با شدت زیادی در جاوه شرقی تلفات به جا گذاشته است، به طوری که تلفات کرونا در میان مبتلایان در مدت 10 روز از 30 آوریل تا 10 می 50 درصد افزایش یافت. در همین مدت تلفات در بین موارد مشکوک - کسانی که علائم کرونا داشتند، اما آزمایش نشده بودند - نیز با 40 درصد افزایش به 388 نفر رسید. در همین حال جوکو ویدودو رئیس جمهوری اندونزی تاکید نمود که اقدامات بیشتری برای افزایش تست کرونا باید انجام گردد.

براساس این گزارش، در حالی که تعداد موارد مثبت کرونا با تست های بیشتر افزایش یافته، اما در عین حال آمار بیماران بهبود یافته نیز بیشتر شده است.شمار بهبود یافتگان تا روز دوشنبه هفته جاری به 2 هزار و 881 نفر رسید که نسبت به 30 آوریل تقریبا دو برابر شده است.،ایرنا

آخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و دنیا را اینجا بخوانید

منبع: ایران آنلاین

به "با افزایش آمار تلفات کرونا ارتش اندونزی به خیابان ها آمد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با افزایش آمار تلفات کرونا ارتش اندونزی به خیابان ها آمد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید