عراق حمله پهپادی ترکیه به شمال اربیل را محکوم کرد

به گزارش وبلاگ تکنولوپ، ریاست جمهوری عراق شامگاه سه شنبه در بیانیه ای حمله پهپادی امروز ترکیه به منطقه ای در شمال اربیل را تجاوز آشکار و نقض خطرناک حاکمیت خود خواند و آن را محکوم کرد.

عراق حمله پهپادی ترکیه به شمال اربیل را محکوم کرد

دولت عراق همچنین خواهان توقف فوری حملات هوایی ارتش ترکیه و برگزاری دور جدیدی از مذاکره و گفت وگو برای حل مسائل مرزی فی مابین شد.

حسن الکعبی معاون رئیس مجلس عراق نیز این حمله را محکوم کرد و از شورای امنیت سازمان ملل متحد خواست برای توقف سریع این حملات وارد عمل گردد.

سخنگوی عملیات مشترک عراق نیز حمله هوایی ترکیه به منطقه سیدکان واقع در شمال عراق را محکوم کرد و گفت که موضوع را با منطقه کردستان آنالیز می نماید.

ساعاتی پیش المیادین گزارش داد که نشست مسئولانی از گارد مرزی عراق با پ ک ک در منطقه برادوست در شمال شهر اربیل هدف حمله پهپادی قرار گرفته است.

خبرنگار المیادین نیز بیان کردکه اخباری درباره کشته شدن شماری از افسران گارد مرزی عراق در این حمله پهپادی مخابره شده است.

این در حالی است که یک منبع امنیتی عراقی به بغداد الیوم گفت که در این حمله شماری از غیرنظامیان هم زخمی شده اند و بعضی از آنها حال وخیمی دارند و به بیمارستان سوران منتقل شده اند. دو خودرو که در نزدیکی محل نشست قرار داشتند، هدف حمله قرار گرفته اند و حجم خسارات تا این لحظه اعلام نشده است.

این منبع بیان کردکه بر اثر حمله ای که به نشست فرماندهان امنیتی عراقی با پ ک ک در شمال اربیل انجام شد، سرتیپ محمد رشید فرمانده تیپ دوم هنگ مرزی و نیز سرتیپ زبیر فرمانده هنگ سوم گارد مرزی کشته شده اند.

احسان الجلبی مدیر ناحیه سیدکان هم بیان کرد که در ساعت 3:45 دقیقه عصر امروز، خودروهای وابسته به گارد مرزی عراق که در میان آنها فرماندهانی با رتبه سرتیپ قرار داشتند، هدف قرار گرفته اند.

وی اضافه نمود: پهپادها همچنان بر فراز منطقه در پرواز هستند و بیش از 5 نفر از گارد مرزی عراق کشته شده است و امکان اینکه به بعضی مجروحان دست پیدا کنیم، وجود ندارد.

همزمان اداره اطلاع رسانی امنیتی عراق با صدور بیانیه ای بیان کرد: حمله پهپادی ترکیه، خودرو نظامی گارد مرزی در ناحیه سیدکان را هدف قرار داده است و بر اثر این حمله فرمانده تیپ دوم و فرمانده هنگ سوم گارد مرزی عراق و راننده آنها کشته شده است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "عراق حمله پهپادی ترکیه به شمال اربیل را محکوم کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عراق حمله پهپادی ترکیه به شمال اربیل را محکوم کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید