همه فیلم های جشنواره فیلم فجر را دیده ام، تفاوت ها را خواهید دید

به گزارش وبلاگ تکنولوپ، محمد خزاعی رییس سازمان سینمایی بیان کرد که به شخصه فیلم های بخش مسابقه ملی و بین الملل جشنواره را دیده ام و شاخص ها و تمایزات بسیار زیادی در مقایسه با دوره های گذشته در این آثار مشهود است.

همه فیلم های جشنواره فیلم فجر را دیده ام، تفاوت ها را خواهید دید

به گزارش مهر، در فاصله چند روز مانده به شروع چهل و یکمین جشنواره بین المللی فیلم فجر محمد خزاعی رئیس سازمان سینمایی به همراه علیرضا اسماعیلی مدیرکل حوزه ریاست سازمان سینمایی از دبیرخانه چهل و یکمین جشنواره بین المللی فیلم فجر بازدید کرد و از نزدیک در جریان روند کاری این دوره جشنواره نهاده شد.

محمد خزاعی در جمع مدیران جشنواره ضمن قدردانی از کوشش های شبانه روزی ستاد برگزاری جشنواره بین المللی فیلم فجر گفت: جشنواره فیلم فجر به مثابه میراث فرهنگی و هنری کشور، تاریخ پرفراز و نشیبی را پشت سر گذاشته تا به اینجا رسیده است بنابراین وظیفه همه ما اعم از سینماگران، هنرمندان، اصحاب رسانه، منتقدان و متولیان است که در حفظ این میراث کوشا باشیم. رشد و بالندگی این درخت ریشه دار و پرثمر، به نفع سینمای این مرز و بوم و تاریخ و فرهنگ ماست.

رئیس سازمان سینمایی با اشاره به روند مطلوب و قابل توجه فعالیت ها و برنامه های این دوره جشنواره عنوان کرد: در این دوره جشنواره شاهد خلاقیت ها و شاخص های بسیار متمایزی خواهیم بود. به شخصه فیلم های بخش مسابقه ملی و بین الملل جشنواره را دیده ام و شاخص ها و تمایزات بسیار زیادی در مقایسه با دوره های گذشته در این آثار مشهود است که پس از نمایش آن ها در جشنواره، جامعه سینمایی و منتقدان به این تمایزات و تفاوت ها پی خواهند برد.

وی با بیان اینکه جشنواره سال جاری بستری برای گفتمان جدی در حوزه سینمای ملی است، اضافه نمود: قطع به یقین، این رویداد فرهنگی در پرتو همدلی و همگرایی همه هنرمندان و سینماگران کشور فارغ از سلایق و گرایشات سیاسی و جناحی همچون دوره های قبل با شکوه و پرشور برگزار خواهد شد.

خزاعی ادامه داد: سال جاری به علت شرایط پیش آمده، اعضای ستاد برگزاری، همکاران سازمان سینمایی و موسسات، فیلمسازان و تهیه کنندگان سختی های خاصی را تحمل نموده اند تا آثارشان را به جشنواره فجر برسانند. در پرتو زحمات و کوشش های شبانه روزی فیلمسازان، هنرمندان، و ستاد برگزاری سال جاری در جشنواره، منتظر رویداد های متفاوتی از حیث اجرا و کیفیت آثار خواهیم بود.

خزاعی در انتها عنوان کرد: شایسته می دانم از زحمات همه عزیزان از جمله دبیر جشنواره آقای مجتبی امینی، همه دست اندرکاران جشنواره و خانواده سینما و صنوف سینمایی و اصحاب رسانه تشکر کنم و اطمینان دارم مخاطبان مردمی و علاقه مندان سینما نیز، در انتها جشنواره قدردان این کوشش ها خواهند بود.

مجتبی امینی دبیر چهل یکمین جشنواره بین المللی فیلم فجر نیز ضمن قدردانی از حضور رییس سازمان سینمایی در دبیرخانه جشنواره گفت: از ابتدای سال جاری فعالیت دبیرخانه به طور منسجم شروع شد و تیم خیلی خوبی دور هم جمع شده اند. سال جاری با توجه به ادغام بخش ملی و بین الملل برنامه ریزی های جدیدی صورت گرفت و امیدواریم که جشنواره خیلی خوبی داشته باشیم. تیم ها با روحیه خیلی بالایی در حال اجرا کار هستند و یک صمیمیت و مودت در بین اعضای ستاد جشنواره وجود دارد. در حوزه بین الملل حضور 72 کشور برای خود ما هم اتفاق خیلی خوبی بود.

وی ضمن قدردانی از همراهی و حمایت رئیس سازمان سینمایی اضافه نمود: براساس برنامه ریزی ها، جشنواره فجر در تمام استان ها برگزار خواهد شد. شخص آقای خزاعی همراهی ویژه ای با جشنواره داشته است. امیدواریم با همراهی تمام دستگاه ها جشنواره باشکوهی را پیش رو داشته باشیم.

منبع: فرارو

به "همه فیلم های جشنواره فیلم فجر را دیده ام، تفاوت ها را خواهید دید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همه فیلم های جشنواره فیلم فجر را دیده ام، تفاوت ها را خواهید دید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید