پروژه تخریب کاپیتان استقلال!؟

به گزارش وبلاگ تکنولوپ، برای وریا غفوری در شروع فصل بیست و یکم لیگ برتر دو پنالتی هدر رفته به ثبت رسیده، اما وریا غفوری در سه هفته اول لیگ تازه 3 پنالتی برای استقلال زده که اولی گل شده و دو تای دیگر نه! البته داور سختگیرانه همان پنالتی اول مقابل هوادار که گل شده را نپذیرفته و به این دلیل که همبازی وریا پایش داخل نیم دایره بوده حکم به تکرارش داده که کاپیتان استقلال

پروژه تخریب کاپیتان استقلال!؟

تکرار آن پنالتی را خراب کرده و پنالتی بعدی اش هم در بازی مقابل تراکتور به تیر دروازه خورده و به زمین برگشته است.

اگر سختگیری داور بازی استقلال و هوادار نبود، اولین گل فصل تازه آبی ها به نام وریا غفوری ثبت می شد، اما بعد از آن که کاپیتان استقلال از روی نقطه پنالتی دروازه هوادار را باز کرد، داور به این دلیل که قبل از ضربه یک بازیکن استقلال یک پایش را داخل نیم دایره پشت محوطه جریمه گذاشته بود، پنالتی را تکرار کرد و این بار دروازه بان هوادار دست وریا را خواند تا غفوری فصل تازه را با ناکامی در راه زدن ضربه پنالتی شروع کند. در تکمیل بدبیاری هایش، مقابل تراکتور نیز وریا پنالتی استقلال را به تیر کوبید. او این بار هم پنالتی را بد نزد، اما تیر دروزاه مانع گلزنی اش شد تا همین دو پنالتی هدر رفته بهانه ای برای تخریب کاپیتان استقلال باشد.

آمار وریا غفوری؛ 9 گل از 10 پنالتی

وریا غفوری فصل قبل برای استقلال 10 پنالتی زد. از این 10 پنالتی فقط یکی گل نشد و 9 پنالتی دیگر چه در جریان بازی های لیگ و حذفی و چه در ضیافت پنالتی ها، همه به گل تبدیل شد که حساس ترین آن ها بی شک پنالتی اول بازی فینال جام حذفی و دو پنالتی استقلال مقابل گل گهر در نیمه نهایی جام حذفی بود. وریا با توجه به برتری های روحی روانی اش نسبت به همبازیان خود، هنوز هم انتخاب اول کادرفنی استقلال برای زدن پنالتی است چرا که در آن روز هایی که کسی جرات نمی کرد پشت ضربه پنالتی بایستد، درست مثل روز بازی با گل گهر در نیمه نهایی جام حذفی، وریا با خونسردی و اعتماد به نفس بالا این کار را انجام می داد و خوب هم انجام می داد، اما آن هایی که می خواهند کاپیتان استقلال را تخریب کنند نه کاری به 9 گل از 10 پنالتی او دارند و نه عملکرد وریا در این سه بازی برای شان مهم است (وریا غفوری در 3 هفته ابتدایی فصل تازه، یکی از بهترین های استقلال بوده و آمار به جای مانده از این 270 دقیقه می گوید او در زمره 3 بازیکن برتر تیم است) آن ها فقط می خواهند غفوری را بکوبند و چه سوژه ای از این بهتر که پنالتی های هدر رفته او را بزرگنمایی کنند.

نیاز استقلال به کاپیتان آرام و مطمئن

تازه کاپیتان استقلال خوش شانس بوده که تیمش در این بازی ها که او پیروز به گل کردن پنالتی نشده، امتیاز از دست نداده وگرنه تا به حال او را چند امتیاز هم به تیم و هواداران و کادرفنی بدهکار کرده بودند و روی اعصاب و روانش رژه می رفتند! صد البته وریا غفوری بچه نیست که تحت تاثیر این فضاسازی ها قرار بگیرد و اسیر دام آن هایی شود که می خواهند عامدانه تخریبش کنند. تجربه سال ها بازی در سطح اول فوتبال ایران و آسیا به کاپیتان استقلال یاد داده باید تمرکزش را روی اتفاقات داخل زمین بگذارد.

این که دفعه بعد اگر برای استقلال پنالتی شد، وریا بزند یا نه، هنوز معین نیست. شاید وریا پنالتی بعدی را به یکی از همبازیانش -مثل ارسلان مطهری که دوست دارد در کورس آقای گلی باشد- بسپارد و خودش پشت توپ نرود، شاید هم این روز ها تمرین اضافی پنالتی می کند تا دفعه بعد مطمئن تر و با ریسک کمتر گوشه های دروازه و جا های غیر قابل دسترس دروازه بان حریف را نشانه برود، اما هر چه هست کاپیتان استقلال خوب می داند در این روز ها که تیمش فصل را خوب شروع کرده، حضورش اگر با اطمینان و آرامش همراه باشد، برای استقلال وزنه است. استقلال در این فصل برای پیروزیت بیشتر از همیشه به کاپیتان آرام و مطمئن خود نیاز دارد.

هواداری

منبع: فرارو

به "پروژه تخریب کاپیتان استقلال!؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پروژه تخریب کاپیتان استقلال!؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید