چهار دستاورد عظیم پرسپولیس از چهارمین قهرمانی سوپرجام

به گزارش وبلاگ تکنولوپ، قهرمانی پرسپولیس در سوپرجام سی و سومین جام رسمی باشگاه پرسپولیس بود که آن ها را در تعداد جام های واقعی با رقیب دیرینه برابر کرد هر چند اگر قرار به مقایسه تعداد جام در زمان حیات هر دو باشگاه به صورت موازی باشد پرسپولیس مدت هاست پیش افتاده. این چهارمین سوپرجام متوالی سرخ ها بود و رکورد آن ها در کسب این اسم را تشدید کرد. بعلاوه این نهمین جام قهرمانی آن ها در چهار سال اخیر بود و سرخ ها را همچنان در جهت موفقیت نگه داشت.

چهار دستاورد عظیم پرسپولیس از چهارمین قهرمانی سوپرجام

از زمان درست انجام این مسابقه چیزی حدود ده ماه گذشته بود و این تعویق طولانی شاید می توانست سوپرجام 99 را از لحاظ ارزش و اعتبار دچار خسران کند کما اینکه با نگاه کلی و فوتبالی، جامی که فقط برای پیروزی در یک مسابقه داده گردد ارزشی همسنگ جام قهرمانی در یک دوره مسابقات فشرده و سنگین را ندارد، اما به هر حال رزومه باشگاه ها را پررنگ تر و سنگین تر می نماید و می تواند به آلبوم افتخارات شان زرق و برق بیشتری بدهد.

با این وجود قهرمانی در سوپرجام فوتبال ایران از چند جهت برای پرسپولیس مهم بود تا جایی که کادر فنی و بازیکنان بیشتر از هوادارانی که غرق در کری های هواداری در فضای مجازی و حقیقی شده اند به گرفتن این جام و اضافه کردن آن به افتخارات قبلی شان تأکید داشتند:

1) تبدیل شدن به برترین در تاریخ باشگاه: پرسپولیس ژن قهرمانی دارد. این را از مربیان و بازیکنان امروز پرسپولیس چند بار شنیده اید. آن ها حالا چیزی شبیه تیم درخشان ابتدای دهه 50 و نیمه دوم دهه 70 شده اند و در رقابت با آن دو تیم رویایی می خواهند برترین تیم تاریخ باشگاه باشند که با قهرمانی های متوالی و جام های عظیم و کوچک، نام شان در تاریخ به اسم برترین ثبت گردد. این انگیزه کمی نیست و می تواند بازیکنان تیم فعلی را برای رسیدن به جام های بیشتر و متمایز کردن شان از سایر افتخارآفرینان و نامداران تاریخ باشگاه تهییج کند.

2) ماندن در جاده قهرمانی: برای پرسپولیس ماندن در جاده قهرمانی اهمیت فوق العاده ای دارد. اینکه نوار قهرمانی ها جایی گسسته نگردد حالا برای این تیم فوق العاده مهم شده و همه از کادر فنی تا بازیکن تمام توان شان را می گذارند که در نزدیکی های رسیدن به جام قهرمانی چیزی مانع از تکرار موفقیت ها نگردد. البته در یک سال گذشته بعضاً اتفاقات عجیب آن ها را از رسیدن به جام های عظیمی مثل قهرمانی آسیا یا قهرمانی جام حذفی دور نموده، اما گرفتن سوپرجام در ادامه راستا خوشبختی پرسپولیس یک نقطه عطف بود و در آغاز سال 1400 می توانست تیم را در راستا درست نگه دارد.

3) انگیزه عظیم برای بردن لیگ و حذفی: پرسپولیس حالا 7 بازی سرنوشت ساز در لیگ برتر در پیش دارد که در رقابت شانه به شانه با سپاهان هر کدام حکم فینال را خواهند داشت. سرخ ها برای رسیدن به پنجمین قهرمانی متوالی در لیگ و کنار زدن رقیب خطرناک شان به هر کدام از این مسابقات به اسم یک فینال مشخص نماینده نگاه می نمایند، اما انگار برای ورود قدرتمند به این هفت فینال به یک چیز انگیزه بخش از نوع هیجان انگیزش احتیاج داشتند که همین جام قهرمانی سوپرجام بود. حالا بازیکنان و کادر فنی پرسپولیس برای موفقیت در لیگ برتر و جام حذفی شرایط روانی بهتری پیدا نموده اند و با شرایط روحی مناسب تری به سوی قهرمانی های بعدی خواهند تاخت.

4) این پرسپولیس است: مهم ترین و شاید عظیمترین دستاوردی که قهرمانی پرسپولیس در سوپرجام داشت اثبات توانایی های این تیم برای عظیمی کردن و عظیم ماندن در فوتبال ایران بود. همه می دانند که پرسپولیس در چه شرایطی برای این مسابقه آماده شد و چه کمبود هایی داشت. همه از مواجهه کادر فنی و مسئولان باشگاه با سازمان لیگ و بی اهمیتی برگزار نمایندگان این مسابقه به درخواست پرسپولیس مثل دیگر درخواست های شان خبر دارند، اما پرسپولیس غر نزد و با تمام مسائل و کمبود ها ایستاد و کار کرد تا در یک بازی برتر، بدون احتیاج به حاشیه کشاندن آن، برنده از زمین مسابقه بیرون بیاید و با شایستگی جام بگیرد. این برد و گرفتن جام از آن حیث اهمیت داشت که پرسپولیس تخت سینه اش بکوبد و بگوید این منم که از قهرمانی سیر نمی شوم و با تمام مسائل دنبال ربودن جام های بعدی هستم و هر چقدر که بیشتر در تنگنا قرار بگیرم قوی تر خواهم شد. رسیدن تیم محروم از جابجایی به فینال آسیا شاهکار این مجموعه بود و حس عجیبی را در این تیم زنده کرد. حسی که با دست به دست شدن چوب دو امدادی از برانکو به کالدرون و بعد یحیی همچنان برقرار است و کاری نموده تا این مجموعه در تنگنا ها از سختی ها پلی برای رسیدن به اهداف بعدی و انگیزه ای جهت قدرتمندتر شدن بسازد.

حالا پرسپولیس با یک جام دیگر قوی تر شده و شکست دادنش سخت تر به نظر می رسد. این همان نکته ای است که برای کادر فنی پرسپولیس اهمیت داشت و آن ها می دانستند که گرفتن سوپرجام چقدر به دردشان می خورد پس بیخود نبود که هر کدام از مربیان با این جام مشت های شان را گره کردند، فریاد زدند و جلوی دوربین ها ایستادند تا از این جشن تصویر ویژه ای ثبت و ضبط نمایند.

ایران ورزشی

منبع: فرارو

به "چهار دستاورد عظیم پرسپولیس از چهارمین قهرمانی سوپرجام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چهار دستاورد عظیم پرسپولیس از چهارمین قهرمانی سوپرجام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید