چین: آمریکا عظیم ترین بدهکار سازمان ملل است

به گزارش وبلاگ تکنولوپ به نقل از اسپوتنیک، یائو شائوجون (Yao Shaojun) نماینده ویژه چین در سازمان ملل در سخنانی گفت که آمریکا بزرگترین بدهکار این سازمان جهانی به شمار می رود.

چین: آمریکا عظیم ترین بدهکار سازمان ملل است

بر اساس اعلام این خبرگزاری، نماینده ویژه چین در سازمان ملل در این باره گفت که واشنگتن به ترتیب حدود 1.16 میلیارد دلار و 1.3 میلیارد دلار به بودجه منظم و عملیات های صلح این سازمان بدهکار است.

یائو شائوجون در این باره گفت: چین علیرغم مواجهه با فشارهای چشمگیر اقتصادی و اقتصادی ناشی از شیوع کووید 19، دومین مشارکت کننده در بودجه منظم سازمان ملل و بودجه عملیات های صلح آن است و توانسته است تمام یاری های ارزیابی شده خود را به طور کامل پرداخت کند.

وی در این خصوص افزود: این مسئله حمایت چین را از آرمان سازمان ملل و کار دبیر کل آن نشان می دهد.

این در حالیست که دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا پیشتر با این ادعا که سازمان بهداشت جهانی چین محور است؛ بودجه اختصاص یافته به این نهاد را قطع کرد.

وی در ادامه ادعاهای خود گفته بود: درباره سهم آمریکا در تامین این بودجه، نظرات و پیشنهادات زیادی در دست آنالیز است. یکی از این پیشنهادها پرداخت تنها 10 درصد از پولی است که قبلاً به این سازمان ارائه می شد.

ترامپ اواسط ماه میلادی گذشته (آوریل)، پس از آنکه این سازمان را متهم به حمایت از چین و ترویج اطلاعات نادرست دربارۀ شیوع ویروس کرونا کرد، دستور داد هرگونه پرداختی از سوی دولت به این سازمان به حالت تعلیق درآید و در یاری های آمریکا به این سازمان بازنگری گردد.

وی همچنین اعلام نمود که این سازمان در موضوع کرونا مرتکب اشتباه شده و برای مبارزه با همه گیری این ویروس بسیار دیر وارد عمل شده است.

این در حالی است که بسیاری از کارشناسان بر این باورند اتهام های ترامپ با هدف دور کردن افکار عمومی از ضعف عملکرد وی در مهار ویروس کرونا مطرح می گردد. لازم به ذکر است تبعات اقتصادی همه گیری کووید 19، تاثیر بسیار منفی بر کارزار انتخاباتی ترامپ در رقابت ریاست جمهوری 2020 داشته است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "چین: آمریکا عظیم ترین بدهکار سازمان ملل است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چین: آمریکا عظیم ترین بدهکار سازمان ملل است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید