کره جنوبی زنان باردار را واکسینه می نماید

به گزارش وبلاگ تکنولوپ، کره جنوبی پیشتر اعلام نموده هدفش، واکسینه کردن 80 درصد از مردم تا انتها ماه اکتبر و آغاز جدی فصل سرما است و برهمین اساس برای دستیابی به این هدف، زنان باردار را هم علیه کرونا واکسینه می نماید.

کره جنوبی زنان باردار را واکسینه می نماید

به گزارش خبرنگار گروه علم و پیشرفت وبلاگ تکنولوپ به نقل از رویترز، کره جنوبی پیشتر اعلام نموده هدفش، واکسینه کردن 80 درصد از مردم تا سرانجام ماه اکتبر و شروع جدی فصل سرما است و برهمین اساس برای دستیابی به این هدف، زنان باردار را هم علیه کرونا واکسینه می نماید.

مقامات بهداشتی زنان باردار را کلید اصلی این کمپین می دانند و به وسیله اعلان های عمومی و کنفرانس های خبری سعی کردند مشارکت آنها را افزایش دهند و اعلام نمایند در صورت ابتلا به کووید 19 احتمال بیماری جدی و مرگ بیشتر است.

به گفته آژانس کنترل و پیشگیری از بیماری های کره (KDCA) ، زنان باردار واجد شرایط ثبت نام برای تزریق واکسن از روز آدینه (8 اکتبر) هستند و فرایند واکسیناسیون از 18 اکتبر با استفاده از واکسن های مورد تایید دولت شروع می گردد.

جئونگ یون کیونگ، مدیر آژانس کنترل و پیشگیری از بیماری های کره، روز دوشنبه در یک نشست عمومی گفت: واکسن ها برای زنان باردار بی خطر هستند و می توانند به طور قابل توجهی خطر ابتلا به کووید 19 و بیماری شدید در اثر ابتلا به آن را کاهش دهند.

بر اساس گزارش آژانس کنترل و پیشگیری از بیماری های کره، از 731 زن باردار که در ماه آگوست در کره جنوبی به ویروس کرونا مبتلا شده بودند، حدود 2 درصد از آنها دچار بیماری های جدی شدند که بیش از شش برابر زنان 20 تا 45 ساله است. اما مقامات به افرادی که در کمتر از 12 هفته بارداری هستند توصیه نموده اند که قبل از تزریق، با کادر پزشکی مشورت نمایند.

https://www.reuters.com/world/asia-pacific/skorea-vaccinate-pregnant-women-it-races-80-target-adults-2021-10-06/

منبع: خبرگزاری فارس

به "کره جنوبی زنان باردار را واکسینه می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کره جنوبی زنان باردار را واکسینه می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید