آموزش بیش از 12 هزار سرباز ماهر به وسیله جهاد دانشگاهی کرمانشاه

به گزارش وبلاگ تکنولوپ، معاون امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان کرمانشاه از آموزش بیش از 12 هزار و 500 سرباز تا انتها سال در طرح سربازماهر به وسیله جهاد دانشگاهی استان اطلاع داد.

آموزش بیش از 12 هزار سرباز ماهر به وسیله جهاد دانشگاهی کرمانشاه

به گزارش گروه استان های وبلاگ تکنولوپ، محمد حسین زاده معاون امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان کرمانشاه با اشاره به اجرای طرح سربازماهر از ابتدای سال جاری در سراسر کشور، گفت: این طرح در گذشته هم بصورت پراکنده اجرا می شد، اما از ابتدای سال جاری اجرای آن به استان ها ابلاغ شد و ادارات ورزش و جوانان در این زمینه متولی این طرح معرفی شدند.

وی اضافه کرد: بر اساس تفاهم نامه انجام شده این طرح با همکاری جهاد دانشگاهی در کشور برگزار شده و در آموزش های آن از ظرفیت اساتید این نهاد بهره گرفته می گردد.

وی اضافه کرد: در طرح سربازماهر به هر استان سهمیه چند پادگان داده شده که هم اکنون این طرح در سه پادگان شهدا، شهید رجایی و شهید ثابت خواه استان درحال اجراست.

حسین زاده با اشاره به اجرای این طرح در استان با همکاری سازمان جهاد دانشگاهی کرمانشاه، گفت: در این طرح اساتید جهاد دانشگاهی در دو محور آموزش مهارت های زندگی و آموزش عمومی کارآفرینی و اشتغال به سربازان آموزش های لازم را ارائه می نمایند.

وی توضیح داد: پس از انتها آموزش ها، از سربازان آزمون به عمل آمده و گواهینامه انتها دوره اعطا می گردد.

معاون امور جوانان اداره کل جوانان استان کرمانشاه اظهار داشت: تا انتها سال 12 هزار و 500 سرباز استان در این طرح آموزش می بینند.

حسین زاده با اشاره به نوپا بودن این طرح، گفت: احتمال بروز مسائل درهر طرح جدیدی وجود دارد و هم اکنون نیز با چالش هایی از جمله برگزاری مجازی کلاس ها در این طرح روبرو هستیم.

وی اضافه کرد: به علت شرایط کرونا به ناچار مجبور به برگزاری مجازی کلاس های آموزشی هستیم و همین امر دشواری هایی به همراه دارد و امیدواریم با مساعد شدن شرایط کرونایی بتوانیم در آینده ای نزدیک شاهد برگزاری حضوری این دوره ها باشیم.

آموزش 8000 سرباز استان در فاز سوم طرح سرباز ماهر

علی اکبر والی معاون آموزش و کارآفرینی سازمان جهاد دانشگاهی استان کرمانشاه نیز با اشاره به انتها برگزاری دوره هفتم از فاز سوم این طرح در استان، گفت: اجرای این طرح در قالب تفاهم نامه بین ستاد کل نیرو های مسلح، وزارت ورزش و جوانان و جهاد دانشگاهی، با هدف آموزش و توانمند سازی کارکنان وظیفه نیرو های مسلح در سطوح بدو خدمت، حین خدمت و پس از خدمت منعقد شده است.

وی با اشاره به لزوم مهارت آموزی به سربازان، گفت: سربازان پس از سپری کردن دوران خدمت، وارد مرحله جدیدی از زندگی می شوند که طبیعتا فراگیری آموزه های حوزه اشتغال و مهارت های زندگی در حین خدمت تا حد زیادی می تواند در انتخاب راستا صحیح در حوزه های یاد شده برای آن ها راهگشا باشد.

معاون آموزش و کارآفرینی سازمان جهاد دانشگاهی استان کرمانشاه به همکاری خوب اداره کل ورزش و جوانان در استان در اجرای این طرح اشاره نمود و اضافه کرد: در هشت ماهه سال جاری، 8041 نفر از کارکنان وظیفه نیرو های مسلح استان درقالب این طرح از آموزش مهارت های زندگی و مهارت عمومی اشتغال بهره مند شدند.

وی اضافه کرد: از این تعداد 2653 نفر از آکادمی رزم مقدماتی شهدا نزسا کرمانشاه، 1413 نفر از آکادمی رزم مقدماتی شهید ثابت خواه گیلانغرب و تعداد 3975 نفر نیز متعلق به مرکز آموزش مرزبانی شهید رجایی ناجا می باشند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "آموزش بیش از 12 هزار سرباز ماهر به وسیله جهاد دانشگاهی کرمانشاه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آموزش بیش از 12 هزار سرباز ماهر به وسیله جهاد دانشگاهی کرمانشاه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید