خبرنگاران صاحبان 35 عروسی در گنبدکاووس به دادگاه معرفی شدند

به گزارش وبلاگ تکنولوپ، گنبدکاووس - خبرنگاران - برگزاری محافل عروسی بدون رعایت شیوه نامه های بهداشتی طی یک ماه گذشته مهمترین عامل قرمز شدن شرایط شیوع کرونا در گنبدکاووس بود، به همین علت متولیان بهداشت و درمان با تصویب ستاد مقابله با کرونا این شهرستان مرزی، صاحبان متخلف 35 عروسی را به مراجع قضایی معرفی کردند.

خبرنگاران صاحبان 35 عروسی در گنبدکاووس به دادگاه معرفی شدند

رییس مرکز بهداشت گنبدکاووس روز شنبه به خبرنگار وبلاگ تکنولوپ اظهارداشت: اگرچه هنوز رای صادره دادگاه برای این افراد به مرکز اعلام نشده اما تیم های نظارتی بر برگزاری مراسم عروسی با رعایت کامل شیوه نامه های بهداشتی، نظارت دارند.

عبدالرحیم پالیده بابیان اینکه از پدر عروس و داماد قبل از برگزاری مراسم عروسی برای رعایت شیوه نامه های بهداشتی تعهد گرفته می شود، اضافه کرد: آموزش های بهداشتی لازم نیز یک هفته قبل از برپایی جشن به آنها داده می شود.

به گفته وی، بیشترین موارد تخلف در برپایی عروسی ها طی یک ماه گذشته در گنبدکاووس مربوط به مناطق روستایی این شهرستان بوده است.

پالیده، فرایند شیوع کرونا در گنبدکاووس را صعودی اظهار داشت و اضافه کرد: هم اینک 128 بیمار مبتلا به کرونا یا مشکوک به علائم بیماری در مراکز درمانی این شهرستان بستری هستند که 16 نفر از آنان به دلیل وخیم بودن شرایط جسمی، در بخش مراقبت های ویژه نگهداری می شوند.

به گفته وی، اکنون گنبدکاووس در شرایط قرمز شیوع کرونا واقع شده است و 78 نفر از بستری شدگان مبتلا به کرونا یا مشکوک به علائم این بیماری ساکن این شهرستان هستند.

رییس مرکز بهداشت گنبدکاووس همچنین میزان استفاده از ماسک توسط مردم این شهرستان را بین 70 تا 80 درصد برآورد کرد و از شهفرایندان خواست، برگزاری مراسم جشن و عروسی خود را به بعد از بهبود شرایط کرونا موکول کنند.

پالیده با تاکید بر ضرورت تداوم رعایت شیوه نامه های بهداشتی مقابله با کرونا از جمله استفاده از ماسک و رعایت فاصله گذاری اجتماعی، از مردم گنبدکاووس خواست برای جریان پیدا کردن بهتر هوا در منزل مسکونی، درب و پنجره ها را چند نوبت در روز باز کنند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی گلستان امروز در جلسه ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کووید 19 استان گفت: در حال حاضر از مجموع 477 بیمار کرونایی بستری در مراکز درمانی و بیمارستان های استان 89 نفر در آی سی یو بستری بوده و 45 نفر به علت وخیم بودن شرایط به دستگاه ونتیلاتور متصل هستند.

عبدالرضا فاضل اضافه کرد: به جز آق قلا که تا به امروز کرونا را در شرایط نارنجی مهار کرده، 13 شهرستان دیگر گلستان در شرایط قرمز شیوع این بیماری قرار دارند.

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی امروز شنبه گفت: با فوت 452 بیمار دیگر از مبتلایان قطعی به کرونا در 24 ساعت گذشته، شمار جانباختگان قطعی بیماری کووید 19 در کشور به 41 هزار و 34 نفر رسید.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران صاحبان 35 عروسی در گنبدکاووس به دادگاه معرفی شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران صاحبان 35 عروسی در گنبدکاووس به دادگاه معرفی شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید