لزوم غربالگری روزانه دانش آموزان در مدارس

به گزارش وبلاگ تکنولوپ، خبرگزاری خبرنگاران- بر اساس اعلام وزارت بهداشت، با بازگشایی مدارس، در بدو ورود به مدرسه و روزانه، همه دانش آموزان، معلمان و سایر کارکنان از نظر وجود علائم بیماری باید غربالگری شوند.

لزوم غربالگری روزانه دانش آموزان در مدارس

به گزارش وبلاگ تکنولوپ، طبق اعلام وزارت بهداشت، ورود یا حضور دانش آموزان، معلمان و سایر کارکنان دارای علائم بیماری کرونا تحت هر شرایطی به مدرسه ممنوع است. مدرسه در سامانه های مراقبت از کرونا نسبت به ثبت و گزارش مبتلایان اقدام نموده و در صورت احتیاج به تصمیم گیری با کارشناسان ناظر بهداشت مشورت کند.

غربالگری دانش آموزان و کارکنان مدارس در همه گیری کووید 19 از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده که لازم است پیش از بازگشایی مدارس، فعالیت هایی در این راستا انجام گردد و آموزش لازم به والدین برای متعهد بودن آن ها در خصوص نفرستادن دانش آموز مبتلا یا مشکوک به بیماری واگیر به مدرسه انجام گردد و مراقب سلامت مدرسه و یا رابط بهداشت لازم است در صورت مشاهده علائم بیماری در بین دانش آموزان و کارکنان، اقدامات بهداشتی لازم را انجام دهد.

بعلاوه لازم است مدرسه برای کنترل ورود احتمالی کارکنان بیمار یا مشکوک به بیماری و جدا کردن آن ها از افراد سالم، برنامه مشخصی داشته باشد و بعلاوه شیوه ای برای اطلاع رسانی به والدین یا سرپرست دانش آموزان فوق مشخص کند.

فراموش نگردد، در بدو ورود به مدرسه و روزانه و همه دانش آموزان، معلمان و سایر کارکنان از نظر وجود علائم بیماری (ترجیحا به روش مراقبت سندرومیک) غربالگری شوند و مدرسه در سامانه های مراقبت از کرونا نسبت به ثبت و گزارش مبتلایان اقدام نموده و در صورت احتیاج به تصمیم گیری با کارشناسان ناظر بهداشت مشورت کند.

مراقبت از گروه های آسیب پذیر نیز بسیار حائز اهمیت است. فعالیت سه گروه از جمله بیماران با بیماری زمینه ای، بیماران با نقص ایمنی و دانش آموزان مبتلا به فلج مغزی با گواهی پزشک معتمد، به عنوان افرادی که در معرض ابتلا به بیماری کووید 19 عارضه دار قرار دارند، ترجیحا به صورت غیرحضوری و مجازی برنامه ریزی گردد.

- بیماران با بیماری زمینه ای: بیماری قلبی-عروقی، بیماری های کبدی، بیماری های کلیوی، فشار خون بالا، دیابت وابسته به انسولین، بیماری های تنفسی زمینه ای، آسم مقاوم به درمان

بیماران با نقص ایمنی: تحت درمان با کورتیکواستروئید به مقدار بیش از 12.5 میلی گرم پردنیزولون در روز بیش از دو هفته شیمی درمانی-بدخیمی ها- پیوند اعضاء

دانش آموزان مبتلا به فلج مغزی با ناتوانی حرکتی در دست ها، محدودیت بینایی شدید، بچه ها ذهنی و اوتیسم و چند معلولیتی که توانایی خودمراقبتی مستقل شستن دست ها و نگهداری ماسک ندارند.

بعلاوه طبق اعلام وزارت بهداشت، دانش آموزان و کارکنان مدارس مبتلا به بیماری کووید 19، پس از طی دوران درمان و نقاهت برای بازگشت به مدرسه لازم است مورد ارزیابی پزشک معتمد ادارات منطقه ها و شهرستان یا مراکز جامع سلامت قرار گیرند. در عین حال ورود یا حضور دانش آموزان، معلمان و سایر کارکنان دارای علائم بیماری (با تاکید بر علائم بیماری کرونا) تحت هر شرایطی به مدرسه ممنوع است.

شرایط و مقدار استفاده از استعلاجی کرونا برای کارکنان و معلمان مدرسه با تایید پزشک معتمد آموزش و پرورش است.

منبع: خبرگزاری آریا

به "لزوم غربالگری روزانه دانش آموزان در مدارس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لزوم غربالگری روزانه دانش آموزان در مدارس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید