مقصد بعدی طارمی کجاست؟

به گزارش وبلاگ تکنولوپ، تنها چند ماه بعد از پیوستن طارمی به پورتو این سوال به صورت جدی پیش آمده که آیا تیم قهرمان پرتغال برای این استعداد ایرانی کوچک نیست؟ مقصد بعدی طارمی کجاست؟

مقصد بعدی طارمی کجاست؟

روزنامه دنیای اقتصاد نوشت: بشمارید و ببینید در یک ماه گذشته چند گزارش در خصوص مهدی طارمی داشته ایم. نه فقط ما که سایر رسانه ها هم همین طور. این سوژه تکرار می گردد اما هرگز تکراری نمی گردد. این یک سریال جذاب با اپیزودهای متفاوت است؛ کتاب قشنگی که هر روز یک صفحه جدید به آن افزوده می گردد.

چه لذتی از این بالاتر که یک ستاره ایرانی در اروپا بدرخشد و هر بار ما را ناچار کند عملکرد خوبش را انعکاس بدهیم؟ زمانی مهدی مهدوی کیا که از اساطیر تاریخ باشگاه هامبورگ است در خصوص مظلومیت خودش گفته بود: باشگاه ما یک بازیکن ژاپنی خرید و در اولین جلسه تمرینی او ده ها عکاس و خبرنگار از ژاپن برای پوشش تمریناتش به ورزشگاه آمدند. در نقطه مقابل یک ورزشگاه اسم مرا فریاد می زد اما کسی نبود عکسی از ما بگیرد. مهدی راست می گوید. قصه چینی ها و کره ای ها هم کم و بیش همین طور است. با این حال اگر دست مان بسته و راه مان دور است، دست کم در عصر ارتباطات می توانیم به لژیونرهای مان بپردازیم و این روزها چه کسی بهتر از مهدی طارمی؟

فیکس شد، فیکس ماند

اوایل فصل جاری لیگ پرتغال از ایران به سرجیو کونسیسائو فشار می آوردند که مهدی طارمی را فیکس کند اما سرمربی پورتو که از انبوه کامنت ها کلافه شده بود، هر از گاهی مصاحبه می کرد و می گفت: در خط حمله ترافیک دارم. بقیه مهاجمان هم خوب هستند. احساسات ایرانی ها را می فهمم اما نمی توانم این کار را انجام بدهم. با این حال زمان گذشت و گذشت و طارمی هر بار در حداقل فرصت هایی که به دست آورد توانایی هایش را نشان داد. به این ترتیب چاره ای باقی نماند جز این که کنسیسائو در اندیشه های فنی اش بازنگری کند. رفته رفته طارمی فیکس شد و حالا انگار سرمربی پورتو از آن طرف بام افتاده است. این تیم بامداد چهارشنبه در جام حذفی باید به مصاف ناسیونال می رفت و بعضی رسانه های پرتغال پیش بینی نموده بودند مهاجم ایرانی در این مسابقه استراحت کند؛ مخصوصا که پورتو شنبه شب یک بازی بسیار حساس برابر بنفیکا دارد. با این وجود کنسیسائو حاضر نشد از بازی دادن به طارمی صرف نظر کند. این بازیکن بار دیگر فیکس شد و از قضا بازی هم به وقت اضافه کشید تا او دو ساعت در میدان حاضر باشد. به این ترتیب روشن نیست طارمی بتواند در مسابقه بعدی برابر بنفیکا هم به میدان برود یا نه.

باز هم در نقش منجی

از اینها که بگذریم نمایش مهدی باز هم عالی بود. در شرایطی که نزدیک بود در 90 دقیقه پورتو با نتیجه 2 بر یک شکست بخورد، مهاجم ایرانی پاس گل دوم تیمش را ارسال کرد تا کار به تساوی کشیده گردد. در آخرین ثانیه های مسابقه هم طارمی در محوطه جریمه متوقف شد اما این بار داوران اعتقاد به پنالتی نداشتند. در وقت اضافی اما پورتو دو گل دیگر به ثمر رساند و بازی را 4 بر 2 برد. یکی از این دو گل توسط مهدی طارمی ثبت شد تا این بازیکن همچنان آمارش را بهبود ببخشد. او همین چند روز پیش در نظرسنجی از مربیان شاغل در لیگ پرتغال به عنوان بهترین مهاجم ماه گذشته لیگ این کشور برگزیده شد. تنها چند ماه بعد از پیوستن طارمی به پورتو این سوال به صورت جدی پیش آمده که آیا تیم قهرمان پرتغال برای این استعداد ایرانی کوچک نیست؟ مقصد بعدی طارمی کجاست؟

منبع: عصر ایران

به "مقصد بعدی طارمی کجاست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقصد بعدی طارمی کجاست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید