پیکسل 7 پرو در تست باتری گلکسی S22 اولترا را پشت سر گذاشت

به گزارش وبلاگ تکنولوپ، وب سایت PhoneArena به تازگی چندین گوشی که شامل آیفون 14 پرو، 14 پرو مکس، گلکسی S22 اولترا، پیکسل 7، 7 پرو و پیکسل 6 پرو می شوند را از لحاظ طول عمر باتری مورد بررسی قرار داده است.

پیکسل 7 پرو در تست باتری گلکسی S22 اولترا را پشت سر گذاشت

گوگل پیکسل 7 پرو را به عنوان قدرتمندترین پرچم دار امسال خود با باتری 5000 میلی آمپر ساعتی اخیرا راهی بازار کرده است. این گوشی از پردازنده تنسور G2 به عنوان قلب تپنده بهره می برد که در مقایسه با نسل قبل بهینه تر شده است. حالا وب سایت PhoneArena تصمیم گرفته این محصول را از لحاظ نگه داری شارژ با رقبایی همچون آیفون 14 پرو، آیفون 14 پرو مکس، پیکسل 7، پیکسل 6 پرو و گلکسی S22 اولترا مقایسه و عملکرد آن را مورد بررسی قرار دهد.

در مرحله نخست، این گوشی ها طبق معمول بررسی های طول عمر باتری PhoneArena، در وب گردی مورد ارزیابی قرار گرفتند؛ کاری که معمولا کاربران بیشتر از هر کار دیگری در طول روز انجام می دهند. در این بخش، آیفون 14 پرو و پرو مکس فوق العاده ظاهر شدند و توانستند تمام گوشی های دیگر حاضر در لیست را با اختلاف خوبی پشت سر بگذارند. نکته قابل توجه اما عملکرد بهتر پیکسل 7 و پیکسل 7 پرو در مقایسه با گلکسی S22 اولترا بوده در حالی که پرچم دار سامسونگ یکی از بهترین ها در زمینه نگه داری شارژ به شمار میرود. نتیجه تست نخست از قرار زیر است:

 • آیفون 14 پرو مکس: 19 ساعت و 5 دقیقه
 • آیفون 14 پرو: 16 ساعت و 18 دقیقه
 • گوگل پیکسل 7 پرو: 14 ساعت و 19 دقیقه
 • گوگل پیکسل 7: 13 ساعت و 56 دقیقه
 • گلکسی S22 اولترا: 13 ساعت و 17 دقیقه
 • پیکسل 6 پرو: 13 ساعت و 13 دقیقه

همانطور که مشاهده می کنید، اگرچه پیکسل 6 پرو به خاطر استفاده از نسخه نخست تراشه تنسور در مصرف انرژی عملکرد بهینه ای نداشته اما با این حال توانسته با فاصله بسیار ناچیزی از گلکسی S22 اولترا در رده آخر قرار بگیرد. شرایط پیکسل 7 پرو هم در مقایسه با نمایندگان اپل خیلی خوب نیست اما 1 ساعت بیشتر از کهکشانی سامسونگ دوام آورد که این یعنی تنسور G2 از لحاظ مصرف انرژی بهتر از قبل شده است. آیفون 14 پرو مکس هم با اختلافی فاحش در مقایسه با رقبا در صدر واقع شده است.

دومین بخش تست مربوط به پخش ویدیو از یوتیوب است تا زمانی که گوشی خاموش شود. در این صورت هم اینترنت روشن است و هم اینکه از یک اپلیکیشن شخص ثالث ویدیو پخش می شود. تمام گوشی ها در این تست 100٪ شارژ داشتند. نتیجه این تست به شکل زیر رقم خورد:

 • آیفون 14 پرو مکس: 11 ساعت و 10 دقیقه
 • گوگل پیکسل 7 پرو: 9 ساعت و 39 دقیقه
 • آیفون 14 پرو: 9 ساعت و 14 دقیقه
 • گوگل پیکسل 7: 9 ساعت و 13 دقیقه
 • پیکسل 6 پرو: 9 ساعت و 10 دقیقه
 • گلکسی S22 اولترا: 7 ساعت و 27 دقیقه

در این تست نماینده سامسونگ بدترین عملکرد را از خود به نمایش گذاشت و در رده آخر قرار گرفت؛ یعنی حتی پایین تر از پیکسل 6 پرو. بار دیگر در رده نخست آیفون 14 پرو مکس را با اختلاف در مقایسه با محصول شماره دوم یعنی پیکسل 7 پرو می بینیم که عملکرد آن تحسین برانگیز است. نماینده گوگل هم با اختلاف کمی نسبت به آیفون 14 پرو توانست یک پله بالاتر از آن در رده دوم قرار بگیرد. به عبارتی ساده تر، بعد از آیفون 14 پرو مکس عملکرد تمام گوشی های دیگر در فاصله 9 تا 10 ساعت قرار داشت جز گلکسی S22 اولترا که فقط 7 ساعت و نیم دوام آورد.

حال جالب اینجاست که گلکسی S22 اولترا در این تست در کنار پیکسل 7 پرو و پیکسل 6 پرو بزرگ ترین باتری را در اختیار دارد (5000 میلی آمپر ساعت)، آیفون 14 پرو کوچک ترین باتری (3200 میلی آمپر ساعت) و آیفون 14 پرو مکس هم از کوچک ترین باتری در مقایسه با پرچم داران هم مقدار خودش (4323 میلی آمپر ساعت) بهره می برد.

البته وب سایت PhoneArena معمولا گوشی ها را در انجام بازی سنگین هم مورد بررسی قرار می داده اما این بار فقط به دو بخش وب گردی و پخش ویدیو بسنده کرده است. هرچند همین تست هم به مقدار کافی درباره عملکرد باتری این گوشی ها اطلاعات لازم را در اختیار ما قرار داده است.

منبع: MacRumors

منبع: دیجیکالا مگ

به "پیکسل 7 پرو در تست باتری گلکسی S22 اولترا را پشت سر گذاشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیکسل 7 پرو در تست باتری گلکسی S22 اولترا را پشت سر گذاشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید