ژئوپارک قشم تعطیل شد

به گزارش وبلاگ تکنولوپ، سرپرست مدیریت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم با اعلام این که بارندگی تا به امروز به بناهای تاریخی این جزیره آسیبی وارد نکرده است، از تعطیل شدن ژئوپارک قشم به دلیل گستره و شدت بارندگی خبر داد.

ژئوپارک قشم تعطیل شد

علی رضا امری کاظمی که مدیر ژئوپارک جهانی قشم است، در گفت وگو با وبلاگ تکنولوپ درباره آخرین شرایط سایت های طبیعی و تاریخی این جزیره در پی تشدید بارندگی و هشدارهایی که در ارتباط با احتمال جاری شدن سیل داده شده است، اظهار کرد: تا این لحظه گزارش مبنی بر بروز آسیب در بناهای تاریخی نداشته ایم اما چون گستره بارندگی در سراسر جزیره و میزان بارش بسیار زیاد است، تمام ژئوسایت های قشم تعطیل شدهاند.

وی ادامه داد: این تعطیلی تا سرانجام بارندگی ادامه دارد. تعطیلی برخی از سایت ها حتی پس از بارندگی و تا خشک شدن زمین ادامه خواهد داشت، چون نفوذ آب در لایه های مارنی، ایجاد گل و لای کرده و عملا تردد را سخت و خطرناک می کند.

مدیر ژئوپارک قشم اضافه نمود: با توجه به ماهیت طبیعی ژئوسایتها مسلما فعالیت آنها تابع شرایط طبیعی است و برای حافظت از ساختار سایت و همچنین امنیت ژئوتوریست ها، تعطیلی ژئوسایتها در شرایط ویژه الزامی است.

امری کاظمی درباره اقدامات حفاظتی و پیشگیرانه در سایت های طبیعی و تاریخی نیز گفت: با توجه به تداوم بارش ها، شرایط را زیرنظر داریم تا در صورت نیاز اقدامات لازم را انجام دهیم.

از صبح امروز (جمعه 20 دی ماه) با توجه به ورود موج بارشی تقریبا شدیدی به هرمزگان، این استان به حالت آماده باش کامل درآمده است و بنادر مسافربری تعطیل شده و هواشناسی هشدار داده که در مناطق دریایی استان وزش تندبادهای شدید جنوب شرقی موجب مواج شدن دریا خواهد شد و شرایط ترددهای دریایی ایمن نخواهد بود. در حال حاضر تردد از راه دریا به جزایری چون قشم امکان پذیر نیست.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "ژئوپارک قشم تعطیل شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ژئوپارک قشم تعطیل شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید