با شماری از معروف ترین جاذبه های دیدنی پنوم پن آشنا شویم

به گزارش وبلاگ تکنولوپ، پنوم پن در بین دو رودخانه Tonl Sap و Mekong قرار گرفته و با بلوارهای عریض و کوچه پس کوچه های باریک، نشانه ای از تقابل مدرنیته و سبک قدیم هست. با ما در مقاله دیدنی های معروف پنوم پن همراه باشید تا شما را با تعدادی از برترین جاذبه های گردشگری پنوم پن آشنا کنیم. قطعا، آشنایی با معروف ترین جاذبه های دیدنی پنوم پن برایتان جالب خواهد بود.

با شماری از معروف ترین جاذبه های دیدنی پنوم پن آشنا شویم

فهرست مطالب

کاخ سلطنتیموزه ملی کامبوجChoeung Ekموزه Tuol Slengقایق های تفریحی در رودخانهWat PhnomWat Ounalomبازار روسی هاPsar Thmeiبنای یادبود استقلال

کاخ سلطنتی

نقطه درخشان این شهر کاخ سلطنتی بوده که از سال 1860 میلادی تا به امروز اقامتگاه خاندان سلطنتی است. بام های نوک تیز عمارت های مجتمع نمونه ای شاخص از معماری کلاسیک دوره Khmer هستند. هر دو ناحیه Throne Hall و Silver Pagoda که در باغ هایی زیبا واقع شده اند، همه روزه برای بازدید عموم باز بوده و Silver Pagoda بدلیل داشتن مجسمه Emerald Buddha و مجسمه ماموت 90 کیلوگرمی Gold Buddha شهرت فراوانی دارد. خوشبختانه، Silver Pagoda از دست سلطنت Khmer Rouge جان سالم به در برده و هنوز هم شامل حقایق هنری زیبایی است. سقف داخلی این مورد از معروف ترین جاذبه های دیدنی پنوم پن نشان دهنده اشعار حماسی کامبوجی از شاعر Reamker بوده که براساس داستان رامایانای هندی سروده شده اند.

موزه ملی کامبوج

در داخل موزه ملی کامبوج آرایه ای خیره کننده از آثار باستانی و هنری Khmer به همراه بیش از 1800 شی ارزشمند هست. بخش اصلی این مورد از برترین جاذبه های گردشگری پنوم پن، گالری های موزه حفاری Vishnu head بوده که نزدیک معبد بزرگ Angkor Wat قرار گرفته اند.

Choeung Ek

کشتارگاه های Choeung Ek یادآور خاطرات غم انگیز کشتار مردم توسط رژیم خونخواه Khmer Rouge هستند که در نظر داشت کامبوج را به ملتی زراعتی سوسیالیستی تبدیل کند. این دولت از سال 1975 تا 1979 بر مردم حکومت کرد و طی این چهار سال قریب به یک میلیون و 3 هزار نفر از مردم تحت فرماندهی مستبدانه Pol Pot کشته شدند. بسیاری نیز بخاطر قحطی و بیماری از میان رفتند.

موزه Tuol Sleng

موزه Tuol Sleng جایی است در زندان فوق امنیتی Khmer Rouge به نام S-21 که بدترین و خشن ترین شکنجه ها در آن انجام می شدند. بیشتر افرادی که به اینجا آورده می شدند، از خود اعضای Khmer Rouge بودند که به گروه پاکسازی داخلی علیه حکومت تبدیل شده بودند.

قایق های تفریحی در رودخانه

در هنگام غروب آفتاب قایق های توریستی در مقابل رودخانه آغاز به حرکت نموده و در طول رودخانه های Tonlé Sap و Mekong به راه می افتند. علاوه بر این، شما می توانید برای خود یک قایق خصوصی اجاره نموده و هر زمان در طول روز که خواستید به آب بزنید. این راه یکی از بهترین روش ها برای خلاص شدن از خیابان های شلوغ و پر شده از موتور است.

Wat Phnom

تنها قسمت مرتفع شهر تپه ای 27 متری بوده که معبد Wat Phnom بر آن واقع شده است. تصور می گردد اولین ساختمان مذهبی در این نقطه و در قرن 14 ایجاد شده و از سال 1926 بارها مورد بازسازی و بازسازی قرار گرفته است.

Wat Ounalom

مهمترین معبد منطقه، معبد Wat Ounalom است. گنبدی داخل این مجموعه قرار گرفته که در بردارنده یکی از موهای ابروی بوداست. Wat اولین بار در سال 1443 ایجاد و با وجود اینکه بارها در دوره حکومت Khmer Rouge تعداد زیادی از مجسمه ها، نمادها و آثار مذهبی مورد تخریب قرار گرفته اند، باز هم رونق خود را حفظ نموده است. نکته قابل توجه برای بازدیدکنندگان این مورد از دیدنی های معروف پنوم پن، دو مجسمه زیبای بودا در طبقه سوم ساختمان اصلی بوده که پس از تخریب توسط Khmer Rouge دوباره سرهم بندی شدند.

بازار روسی ها

هرچه را که می خواهید از سوغاتی tacky تا زیباترین کارهای دستی چوبی و ابریشم های کامبوج و همچنین دسته ای از فروشگاه های عرضه لباس با قیمت هایی بسیار مناسب را اینجا پیدا خواهید کرد. بخاطر داشته باشید که این بازار در هنگام ظهر بدلیل افزایش دما مکان مناسبی نیست، بنابراین سعی کنید هنگام صبح برای خرید به آنجا بروید. بازار از ساعت 6 صبح باز بوده و از طرفی بهترین مکان برای چانه زنی در معامله است.

Psar Thmei

ساختمان گنبدی شکلی که بازار مرکزی Psar Thmei در آن واقع شده، در سال 1937 به سبک هنری Deco ایجاد و مرکز شهر را در خود قبضه کرد. این مکان فرصتی عالی برای لمس بخشی از زندگی بومی و آرایه ای بزرگ از محصولات محلی را در میان شلوغی و هیاهوی مردم ایجاد نموده است. هر آنچه که فکرش را بکنید در اینجا به فروش می رسد؛ از میوه ها و سبزیجات تازه گرفته تا جواهرات و لباس. بازار از اوایل صبح گرفته تا بعدازظهر همچنان پرانرژی و شاداب به کار خود ادامه می دهد و همیشه پر است از مردمانی که برای خرید آمده اند.

بنای یادبود استقلال

چمنزاری که دو بلوار Sihanouk و Norodom را از یکدیگر جدا می نماید، محل قرارگیری بنای یادبود استقلال بوده که در سال 1953 برای شادباش استقلال کامبوج از سلطه فرانسه ساخته شد. ساختار ماسه ای-سنگی نشان دهنده معبد Angkorian بوده و به شکلی پیچیده با مارهایی به نام naga تزیین شده است. علاوه بر استقلال کامبوج، این بنا یادآور جنگ مرده کامبوج نیز هست.

منبع: همگردی

به "با شماری از معروف ترین جاذبه های دیدنی پنوم پن آشنا شویم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با شماری از معروف ترین جاذبه های دیدنی پنوم پن آشنا شویم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید