خواهر اون در پاسخ به پیشنهاد رئیس جمهور کره جنوبی: دهانت را ببند ، هیچ کسی سرنوشتش را با کیک ذرت عوض نمی کند!

به گزارش وبلاگ تکنولوپ، پس از اظهارات رئیس جمهوری کره جنوبی مبنی بر اینکه کشورش مایل است در ازای خلع سلاح هسته ای کره شمالی، به این کشور یاری مالی کند، خواهر کیم جونگ اون گفت که این رئیس جمهور باید دهان خود را ببندد.

خواهر اون در پاسخ به پیشنهاد رئیس جمهور کره جنوبی: دهانت را ببند ، هیچ کسی سرنوشتش را با کیک ذرت عوض نمی کند!

به گزارش وبلاگ تکنولوپ، خبرگزاری رویترز نوشت: کیم یو جونگ، خواهر رهبر کره شمالی طی بیانیه ای که به وسیله خبرگزاری رسمی کره شمالی (KCNA) منتشر شد، عنوان داشت: بهتر بود که یون سوک یول، رئیس جمهوری کره جنوبی به جای اینکه مهمل بگوید، به خاطر وجهه خود، دهانش را می بست. او چیز بهتری برای گفتن نداشت. این خیلی ساده و بچگانه است که او فکر کند برای افتخار و تسلیحات هسته ای کره شمالی می تواند معامله مالی کند.

وی اضافه نمود: هیچ کسی سرنوشتش را با کیک ذرت عوض نمی نماید.

وزیر اتحاد کره جنوبی، شخصی که روابط با کره شمالی را مدیریت می نماید، اظهارات خواهر کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی را بسیار توهین آمیز و گستاخانه خواند.

خواهر کیم جونگ اون در ادامه خطاب به یون گفت: ما تصریح می کنیم که رو در روی او (یون) نخواهیم نشست.

درحالیکه یون گفته که اگر کره شمالی توسعه تسلیحات هسته ای خود را متوقف و خلع سلاح را شروع کند، حاضر است یاری مالی به این کشور ارائه دهد، وی بازدارندگی ارتش کره جنوبی علیه کره شمالی را افزایش داده است.

آمریکا و کره جنوبی در بیانیه ای مشترک اعلام کردند، در واکنش به آزمایشات موشکی روز چهارشنبه کره شمالی، مقیاس و دامنه مانورهای نظامی مشترک خود را توسعه خواهند داد و این کار را با مانور نظامی گسترده سپر آزادی اولچی در هفته آینده شروع می نمایند.

روز چهارشنبه، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت که واشنگتن از سیاست های یون حمایت می نماید اما کیم گفت که این رزمایشات مشترک نشان می دهد که اظهارات این متحدان درخصوص دیپلماسی ریاکارانه است.

کیم یو جونگ در سال های اخیر به یکی از منتقدان سرسخت کره جنوبی بدل شده است و بیانیه روز آدینه او از شدیدترین حملات شخصی علیه رئیس جمهوری کره جنوبی تا به امروز محسوب می گردد. وی پیشتر کره جنوبی را به علت شیوع کووید-19 در کره شمالی مقصر دانست و در صورت وقوع موارد دیگر، کره جنوبی را نسبت به یک اقدام تلافی جویانه مرگبار تهدید کرد.

منبع: همشهری آنلاین

به "خواهر اون در پاسخ به پیشنهاد رئیس جمهور کره جنوبی: دهانت را ببند ، هیچ کسی سرنوشتش را با کیک ذرت عوض نمی کند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خواهر اون در پاسخ به پیشنهاد رئیس جمهور کره جنوبی: دهانت را ببند ، هیچ کسی سرنوشتش را با کیک ذرت عوض نمی کند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید