سرپرستان خانوار بخوانند؛ نحوه خرید با کالابرگ الکترونیک در فروشگاه ها اعلام شد

به گزارش وبلاگ تکنولوپ، مدیر توسعه طرح کالا برگ الکترونیک با تشریح جزئیات اجرای طرح کالا برگ الکترونیک در استان هرمزگان، گفت: تا به امروز یک هزار فروشگاه به این طرح پیوسته اند.

سرپرستان خانوار بخوانند؛ نحوه خرید با کالابرگ الکترونیک در فروشگاه ها اعلام شد

به گزارش وبلاگ تکنولوپ، هادی زمان ثانی در خصوص جزئیات اجرای طرح کالا برگ الکترونیک اظهار کرد: این طرح بر اساس تکلیف جزء یک بند س تبصره یک قانون بودجه 1401 که دولت را مکلف به اجرای طرح کالا برگ الکترونیک نموده بود، ابتدا به صورت آزمایشی اجرا می گردد که از سه شنبه 27 دی امسال در هرمزگان شروع شده است.

کالاهای مشمول طرح کالا برگ الکترونیک

وی در خصوص کالاهای مشمول طرح کالا برگ الکترونیک گفت: شیر کم چرب، پنیر، ماست کم چرب، مرغ، تخم مرغ، روغن مایع، ماکارانی، قند، شکر و برنج 10 قلم کالای اساسی هستند که مشمول این طرح می شوند و هیچ فرقی نمی نماید که از کدام برند یا مارک تجاری باشد و به انتخاب خود یارانه بگیران کالا انتخاب می گردد و نوع خاصی مدنظر ما نیست.

این فروشگاه به شما پیوست

مدیر توسعه طرح کالا برگ الکترونیک با بیان اینکه اعتبار اجرای طرح کالا برگ الکترونیک در کدملی سرپرست خانوار شارژ می گردد، اعلام کرد: با استفاده از همه کارت های بانکی که به نام سرپرست خانوار است می توان این کالاها را از فروشگاه های طرف قرارداد خریداری کرد.

وی اضافه نمود: تا کنون یک هزار فروشگاه متصل به طرح کالا برگ در استان هرمزگان شده اند که در این فروشگاه ها برچسب خاصی با این عنوان این فروشگاه به شما پیوست تعیین شده اند که کلمه شما مخفف شبکه ملی اعتبار است.

زمان ثانی در خصوص اینکه از چه زمانی این اعتبار واریز می گردد، گفت: یک ماه قبل از پرداخت یارانه نقدی ماهانه این اعتبار به حساب فرد واریز می گردد که فقط می تواند 10 قلم کالای مدنظر را خریداری کند و امکان برداشت نقدی ندارد و هر سرپرست خانوار به مقدار تعداد اعضای خانوار خود تا سقف یارانه نقدی می تواند از این نوع کالاها خریداری کند و مانند خریدهای معمولی با کارت بانکی انجام می گردد و پول خرید کالا ظرف حداکثر 48 ساعت به حساب مغازه دار واریز می گردد و این اندازه از اعتبار حساب یارانه ای سرپرست خانوار کم می گردد و در بیستم هر ماه به جامانده اعتبار به حساب سرپرست خانوار واریز می گردد.

وی شرح داد: مثلا یک خانوار 4 نفره که هر کدام 400 هزار تومان یارانه نقدی می گرفتند می توانند تا سقف یک میلیون و 600 هزار تومان از اقلام کالاهای اساسی از یک یا چند قلم کالا تا این سقف خریداری نمایند.

مدیر توسعه طرح کالا برگ الکترونیکی در خصوص اینکه بیشترین تقاضای مردم از چه کالایی بوده و تا کنون چند نفر خریداری کردند؟ گفت: هنوز گزارشی دریافت ننموده ایم البته استقبال مناسب بوده و فعلاً فقط در استان هرمزگان در همه شهرها و روستاها و فروشگاه های زنجیره ای اجرا می گردد و طوری برنامه ریزی شده است که در هر دهستان حداقل یک فروشگاه باشد و پراکندگی فروشگاه ها به گونه ای است که مردم دچار زحمت نشوند.

محاسبه قیمت کالاها به نرخ شهریور 1400

زمان ثانی در خصوص اینکه چگونه قیمت کالاها به نرخ شهریور 1400 محاسبه می گردد؟ گفت: به عنوان مثال فردی مرغ دو کیلویی خریداری نموده است که قیمت امروز مرغ 63 هزار تومان است در حالی که قیمت شهریور 1400 هر کیلو 33 هزار تومان بوده بنابراین برای 2 کیلو مرغ 66 هزار تومان از حساب یارانه ای فرد کسر می گردد و مابقی پول مرغ تا 120 هزار تومان از حساب بانکی سرپرست خانوار برداشته می گردد.

وی در خصوص اینکه به این ترتیب برای خریدار هیچ تفاوتی از نظر قیمت نمی نماید، اظهار کرد: در گام اول اینگونه است، اما دولت قول داده است که سبد کالای هدف اگر افزایش قیمت پیدا کرد جبران زیان مصرف نماینده را پیش بینی کند و سهم دولت در تأمین این سبد بالا رود.

مدیر توسعه طرح کالا برگ الکترونیکی در خصوص اینکه آیا تفاوتی می نماید که سرپرست خانوار با کارت یارانه ای یا سایر کارت بانکی خود استفاده کند، اعلام کرد: فقط کارت بانکی به نام سرپرست خانوار باشد و هیچ فرقی نمی نماید و طبق اعلام سازمان هدفمندسازی یارانه ها اعتبار هر خانوار به کدملی سرپرست خانوار واریز می گردد اما شرکت در این طرح هم اختیاری است اگر کسی برای خرید آن 10 قلم کالا به مغازه مراجعه کند می تواند در سقف یارانه نقدی خانوار خود پیشاپیش آن کالاها را خریداری کند و اگر در کمتر از سقف خرید کرد و یا اصلا خریدی انجام نداد در روز 20 هر ماه کل یارانه یا مابه التفاوت آن واریز می گردد.

زمان ثانی تأکید کرد: برای مشارکت در این طرح احتیاجی به مراجعه به جایی و یا ثبت نام نیست فقط اگر به فروشگاه های مدنظر مراجعه کند می تواند کالاهای مورد نظر را خرید کند.

وی در خصوص اینکه ممکن است تقاضای مردم از یک کالای خاص مثلا مرغ بیشتر گردد آیا کمبودی ایجاد خواهد شد؟ گفت: طبق اعلام وزارت جهادکشاورزی هیچ کمبودی در این کالاها نداریم و برای تأمین کالا مسئله ای وجود ندارد مردم می توانند از یک تا 10 قلم کالا به اندازه احتیاج خانوار و در سقف یارانه نقدی ماهانه خانوار خرید نمایند.در حال حاضر یک هزار فروشگاه به این طرح متصل شده اند.

مدیر توسعه طرح کالا برگ الکترونیکی در خصوص اینکه آیا پراکندگی فروشگاه ها به طور مناسب است ادامه داد: بله، به طوری که در هر دهستان یک فروشگاه تأمین گردد فروشگاه های خواروبار، پروتئینی، فروشگاه های زنجیره ای و تعاونی مسکن به این طرح متصل می شوند.

زمان ثانی در خصوص اقدام صاحبان فروشگاه ها برای اتصال به طرح، افزود: فروشگاه هایی که دستگاه پوز دارند یک برنامه کاربردی است که ثبت نام می نمایند و همکاران ما مراجعه نموده و به صورت رایگان دستگاه بارکدخوان را به دستگاه کارت خوان فروشگاه متصل می نمایند و به صاحب فروشگاه آموزش ارائه می نمایند و موقعیت جغرافی فروشگاه هم روی نقشه ثبت می گردد که مردم به راحتی فروشگاه را پیدا نمایند.

وی گفت: نشانی فروشگاه ها در دو حالت قابل دسترسی است، یکی برنامه کاربردی شما (شبکه ملی اعتبار) به وسیله بازار، مای کت و شما به نشانی https://shoma.sfara.ir/ و دیگری جدول فروشگاه ها در سایت شما، که بدین ترتیب مردم می توانند فروشگاه ها را پیدا نمایند.

  • کالا برگ شما آماده شد | جزییات نحوه دریافت کالابرگ الکترونیک
منبع: همشهری آنلاین

به "سرپرستان خانوار بخوانند؛ نحوه خرید با کالابرگ الکترونیک در فروشگاه ها اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرپرستان خانوار بخوانند؛ نحوه خرید با کالابرگ الکترونیک در فروشگاه ها اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید