نقش ورزش در پیشگیری از بیماری های قلبی عروقی

به گزارش وبلاگ تکنولوپ، محققان می گویند این که فرد با چه سرعتی می تواند چهار پله را طی کند ممکن است نشان دهنده سلامت قلب وی باشد. کارشناسان خاطرنشان می نمایند که متخصصان قلب و عروق در بعضی از معاینات فیزیکی از پله نوردی استفاده می نمایند، اما این ورزش نباید جایگزین معاینات منظم گردد.

نقش ورزش در پیشگیری از بیماری های قلبی عروقی

اگر قادر به بالا رفتن از چهار پله در کمتر از یک دقیقه باشید یعنی سلامت قلب شما مناسب است. دکتر ژسوس پتیرو، متخصص قلب و عروق در بیمارستان دانشگاهی در کورونیا و نویسنده این مطالعه، گفت: آزمایش پله راهی آسان برای آنالیز سلامت قلب شماست. اگر برای بالا رفتن از چهار پله بیش از یک و نیم دقیقه زمان لازم داشته باشید، سلامتی شما در خطر است و بهتر است با یک دکتر مشورت کنید.

تصویربرداری از عملکرد قلب طی آزمایش ها نشان داد 58 درصد از شرکت نمایندگانی که برای بالا رفتن از پله ها بیش از 5/1 دقیقه وقت صرف کردند، هنگام ورزش عملکرد قلب غیرطبیعی داشتند. براساس این مطالعه، توانایی بالا رفتن از پله ها می تواند به عنوان یک روش خام برای ارزیابی عملکرد بدنی فرد باشد که ممکن است سلامت کلی قلب را پیش بینی کند.با این حال، نکته قابل توجه این است که این آزمون استاندارد نیست، نوع پله ها، سرعت بالا رفتن از پله ها، زمانی که برای بالا رفتن صرف می کنید و موارد دیگر می تواند متفاوت باشد و در نتیجه این روش، روشی قابل تعمیم برای همه افراد محسوب نمی گردد.

کاهش و درمان بیماری قلبی و دیابت

افراد دچار دیابت و بیماری های قلبی زندگی سختی را می گذرانند زیرا یکی از راه های بهبود بیماری شان را ورزش می دانند اما به دلیل شرایط بیماری خود نمی توانند خیلی از این ورزش ها را انجام دهند . ورزش های آبی و آب درمانی خود باعث شل شدن عضلات، افزایش گردش خون و ضربان قلب می گردد و بدون آن که فشار زیادی به فرد وارد شده باشدسوخت و ساز بدن را تنظیم می نماید.

افزایش تراکم استخوان

یکی دیگر از فواید ورزش های آبی،افزایش تراکم استخوان است. راه رفتن روی تردمیل بهترین گزینه برای افراد مسن و زنان یائسه است. دوچرخه سواری، قایقرانی و دیگر ورزش های آبی، از ورزش های بسیار محبوب هستند که به افزایش تراکم استخوان یاری می نمایند.

منبع: همگردی

به "نقش ورزش در پیشگیری از بیماری های قلبی عروقی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نقش ورزش در پیشگیری از بیماری های قلبی عروقی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید