سلطانی فر: احتمالا المپیک با تاخیر چندماهه برگزار گردد، با وحدت ملی کرونا را شکست می دهیم

به گزارش وبلاگ تکنولوپ، وزیر ورزش و جوانان گفت: امیدواریم با وحدت ملی و همکاری ملی و هماهنگی و اقتدار که ناشی از اراده ملی است، این بیماری منحوس را از کشور دور کنیم.

سلطانی فر: احتمالا المپیک با تاخیر چندماهه برگزار گردد، با وحدت ملی کرونا را شکست می دهیم

به گزارش گروه ورزشی وبلاگ تکنولوپ به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، مسعود سلطانی فر در جلسه ستاد مبارزه با ویروس کرونا که عصر امروز برگزار گردید؛ گفت: ستاد مبارزه با ویروس کرونا در ورزش بلافاصله پس از شیوع این بیماری که از 30 بهمن ماه شروع شد، فعالیت خود را شروع کرد و در ابتدا با توجه به مصوبه ستاد ملی مبارزه با ویروس کرونا، مسابقات را در دو هفته بدون تماشاگر برگزار کردیم، اما پس از آن بدلیل گسترش این بیماری و اهمیت حفظ سلامتی ورزشکاران و تماشاگران مسابقات در رشته های مختلف لغو شد و در مرحله بعدی با تدبیری که اتخاذ شد، فعالیت باشگاه های خصوصی را نیز تعطیل اعلام کردیم.

وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: شیوع ویروس کرونا که 120 کشور جهان را درگیر نموده است مشکلاتی را برای مسابقات کسب سهمیه های بازی های المپیک بوجود آورده است که مسابقات احتمالا با تاخیر چند ماهه انجام خواهد شد. بر همین اساس رقابت های لیگ قهرمانان آسیا و مرحله برگشت مقدماتی جام جهانی هم به تاخیر افتاده است که بر اساس اعلام زمانبندی جدید برنامه ریزی لازم صورت خواهد گرفت.

سلطانی فر گفت:: بر اساس تدابیری که اتخاذ شد، تعدادی از ملی پوشان رشته های مختلف که درگیر مسابقات کسب سهمیه المپیک بودند، به کشور بازنگشتند و برای ادامه مسابقات به کشور های غیر درگیر با کرونا رفتند.

وزیر ورزش و جوانان با تاکید بر اهمیت حفظ سلامت مردم و جامعه ورزش توضیح داد: بر اساس دستوری که به مدیران کل ورزش و جوانان استان ها ارسال شده، سالن ها و اماکن ورزشی برای قرنطینه و استفاده درمانی در اختیار ستاد های استانی مبارزه با کرونا قرار گرفته و مدیران استانی و روسای فدراسیون ها هم موظفند نهایت همکاری را با ستاد ها داشته باشند.

سلطانی فر با اشاره به اماکن ورزشی وزارت ورزش و جوانان که اجاره داده شده است، گفت: با توجه به این مهم که فعالیت های ورزشی تعطیل شده است، ادارات کل ورزش و جوانان استان ها موظف شدند اجاره اسفندماه را بدلیل تعطیلی دریافت نکنند و در ادامه هم با توجه به شرایط شیوع ویروس کرونا و تعطیلی اماکن ورزشی، تصمیم بر این بخشودگی استمرار خواهد داشت.

وزیر ورزش و جوانان ضدعفونی کردن اماکن ورزشی را نیز یکی دیگر از اقدامات برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا عنوان و ابراز امیدواری کرد که با وحدت ملی و همکاری ملی و هماهنگی و اقتدار که ناشی از اراده ملی است، این بیماری منحوس را از کشور دور کنیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "سلطانی فر: احتمالا المپیک با تاخیر چندماهه برگزار گردد، با وحدت ملی کرونا را شکست می دهیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سلطانی فر: احتمالا المپیک با تاخیر چندماهه برگزار گردد، با وحدت ملی کرونا را شکست می دهیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید