اخبار سیاسی

امید تازه برای باز شدن راهروهای سفر در آسیا ـ اقیانوسیه

بعد از اینکه استرالیا یکی از سخت گیرانه ترین محدودیت های سفر را بری کند کردن شیوه کرونا اعمال کرد، مرزهای این کشور از ماه مارس بسته شده بود. اما حالا نخست وزیر این کشور، اسکات موریسون، به دنبال راهی برای احیای گردشگری است تا کشورش را از اولین رکودش در...

1 آذر 1399

خبرنگاران ناکامی دیگر برای کاخ سفید در دقیقه 90

تهران- خبرنگاران- شمارش معکوس برای رسیدن موعد لغو تحریم های تسلیحاتی ایران شروع شده و دولت دونالد ترامپ که تقلای بسیاری برای مانع شدن در برابر این رویداد مهم و حاصل برجام انجام داده بود، حالا تنها در فاصله حدود دو هفته مانده به انتخابات، ناکامی دیگری...

30 آبان 1399

چین هم از تجارت با ایران عقب می کشد؟

خبرنگاران : وزیر خارجه آمریکا با اشاره به تحریم هایی که دولت کشورش به تازگی علیه شرکت های چینی به بهانه ارتباط با ایران وضع کرده، کشورها و شرکت ها را تهدید کرد.

27 آبان 1399

فراخوان گوگل برای بازگشت کارمندانش از خارج کشور

شرکت گوگل به کارکنانش توصیه کرد تا خاتمه سال به کشوری که در آنجا استخدام شده و مشغول فعالیت بودند، بازگردند.

21 آبان 1399

لغو غیر منتظره جلسه سران قوا از سوی رئیس جمهور

جلسه سران قوا که قرار بود فردا به میزبانی محمدباقر قالیباف رئیس مجلس، در مجلس برگزار گردد از سوی حسن روحانی رئیس جمهور لغو شد.

20 آبان 1399

افزایش شمار استقلالی ها مقابل مجلس و شعار علیه آذری جهرمی

به تعداد هواداران معترض تیم استقلال مقابل مجلس شورای اسلامی اضافه شد و آنها پس از شعار علیه وزیر ورزش، علیه وزیر دیگری نیز موضع گرفتند.

15 آبان 1399

وزیر ارتباطات: تولید مودم 5G ایرانی آغاز شده است؛ اینترنت 5G گران تر نیست

وزیر ارتباطات امروز در مراسم رونمایی از کاربرد های توسعه نسل پنجم شبکه موبایل چند خبر مهم درباره اینترنت 5G، هزینه های این نوع اینترنت، تولید مودم های فایوجی بومی و زمان دسترسی مردم به نسل پنجم شبکه های موبایل داد.

12 آبان 1399

مصاحبه با پوتین بسیار مفید بود

وزیر امور خارجه کشورمان با بیان اینکه سفرش به مسکو فشرده بود، مصاحبه با رئیس جمهور روسیه را بسیار مفید توصیف کرد.

11 آبان 1399

هنوز بار ورودی بیماران کرونا بیش از خروجی است، 684 بیمار کرونایی در 24 ساعت گذشته

رئیس ستاد مقابله با کرونای استان تهران در گفت: در شبانه روز گذشته 640 نفر از بیماران کرونایی از بیمارستان ها ترخیص شدند که هنوز بار ورودی بیماران بیش از بار خروج بیماران است.

10 آبان 1399

پنج منتقد کیم جونگ اون اعدام شدند

بر اساس گزارش ها، کره شمالی پنج کارمند وزارت اقتصاد را پس از آنکه سیاست های رهبری این کشور را مورد انتقاد قرار دادند، اعدام کرده است.

6 آبان 1399

پیغام کمیسیون مشترک برجام چه بود؟

ایرنا نوشت: سفیر و نماینده دائم چین در سازمان ملل پیغام نشست روز گذشته کمیسیون مشترک برجام در وین را واضح و روشن گفت و گفت که این پیغام تاکیدی بر حمایت جامعه جهانی از توافق هسته ای و عدم امکان آمریکا برای فعال کردن مکانیسم ماشه است.

27 مهر 1399

ژِئوپلیتیک فضای مجازی؛ مواضع ترامپ و بایدن در عرصه سایبری

خبرنگاران، گروه بین المل - مهدی پورحسنی: گسترش استفاده از فناوری های اطلاعاتی- ارتباطاتی و شکل گیری جامعه اطلاعاتی قرن بیست و یکم از چنان اهمیتی برخوردار است که یکی از معیارهای انتخاب نامزدهای ریاست جمهوری در بسیاری از کشورها به ویژه آنهایی که وابستگی...

25 مهر 1399

بند قرارداد ترابی باعث فسخ شد، بیشترین پرداختی را داشته ایم

به گزارش خبرنگاران، مهدی رسول پناه در خصوص حضور در تمرین عصر دو شنبه گذشته پرسپولیس گفت: از کادر فنی و بازیکنان حمایت می کنیم. ایشان به ما لیست داده و زمان نقل و انتقال بعد از ششم شهریور بود. با بازیکنان مدنظر گل محمدی تماس گرفتیم و بعد از تاسوعا و عاشورا...

23 مهر 1399

گلایه معاون وزیر بهداشت از مسافران در مازندران ، با افرادی که مسافرت می فرایند برخورد شود

معاون درمان وزارت بهداشت گفت: این وزارتخانه نقش بازدارنده ندارد و از مسافرانی که به مازندران سفر کرده اند گلایه داریم.

21 مهر 1399

مشوق مالیاتی برای افزایش سرمایه شرکت ها از طریق عرضه سهام

صبح امروز کنندگان مجلس در جلسه علنی خود در جریان بررسی لایحه دوفوریتی افزایش سرمایه شرکت های پذیرفته شده در بورس تهران یا فرابورس ایران از طریق صرف سهام با سلب حق تقدم ماده 2 این لایحه را به تصویب رساندند که براساس آن شرکت های پذیرفته شده در بورس تهران...

14 مهر 1399

پوتین از ثبت اولین واکسن ویروس کرونا در جهان خبر داد

رئیس جمهوری روسیه امروز(سه شنبه) از ثبت اولین واکسن ضد کرونا در جهان خبر داد.

8 مهر 1399

آیا مکرون قصد تحریم مقامات لبنانی را دارد؟

فارس نوشت: یک روزنامه نگار فرانسوی به نقل از یک منبع که در نشست های روز گذشته رئیس جمهور فرانسه در بیروت حضور داشت، گزارش داد که او بعضی مقامات لبنانی را به تحریم تهدید نموده است.

7 مهر 1399

معترضان به سعد حریری حمله کردند

به گزارش خبرنگاران به نقل از النشره، سعد حریری نخست وزیر سابق لبنان، پس از بازدیدی که از بندر بیروت به عمل آورد از سوی معترضان مورد حمله نهاده شد.

6 مهر 1399

اعتراض و اعتصاب در صنعت نفت؛ کارگران چه می خواهند؟

شرایط بحرانی اقتصاد کشور در هفته های اخیر دوباره آتش اعتراض های کارگری را روشن کرده است. این اعتراض های به ویژه در جنوب کشور بوده و دولت هیچ واکنش مشخصی به آنها نشان نداده است. افزایش دستمزد و پرداخت به موقع حقوق ها مهمترین خواسته کارگران است.

5 مهر 1399

کسری بودجه با سفره مردم چه می کند؟

به گزارش خبرنگاران، پیش از این که آثار اقتصادی شیوع ویروس کرونا به اقتصاد کشور تحمیل شود میزان کسری بودجه 131 هزار میلیارد تومان پیش بینی شده بود، دولت در چند ماه اخیر برای بهبود شرایط معیشت خانوارها چه کرده است؟

4 مهر 1399
تعداد: (104)