وعده اوکراین درباره ارتقاء سریع به شرایط شریک ناتو

به گزارش وبلاگ تکنولوپ، وزیر دفاع اوکراین به نمایندگان مجلس وعده داد که در صورت حفظ سرعت اجرای اصلاحات، شرایط این کشور در پاییز همین سال جاری (میلادی) به شریک ناتو ارتقاء خواهد یافت.

وعده اوکراین درباره ارتقاء سریع به شرایط شریک ناتو

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ تکنولوپ به نقل از خبرگزاری نووستی، آندری زاگارادنیوک وزیر دفاع اوکراین مدعی شد، با توجه به سرعت فعلی اجرای اصلاحات در این کشور، اوکراین می تواند در ماه اکتبر شرایط خود را به شریک ناتو ارتقاء دهد.

وزیر دفاه اوکراین این موضوع را روز چهارشنبه پس از نشست کمیته امنیت ملی گارلمان اعلای این کشور اعلام کرد. وی گفت: نمایندگان وزارت دفاع و وزارت امور خارجه کشورهای عضو ناتو، کاملاً از پیشرفت در زمینه انجام اصلاحات در کشور ما راضی هستند، آنها متوجه هستند که با سرعتی که ما اکنون در حال حرکت هستیم، قطعاً می توان انتظار داشت که در ماه اکتبر همین سال جاری (میلادی) شرایط اوکراین در ناتو ارتقاء یافته و به شریک ناتو با قابلیت پیشرفت تبدیل شویم.

زاگارادنیوک در عین حال شرح داد که البته برای رسیدن به این هدف لازم است تا سرعت فعلی اجرای اصلاحات در کشور حفظ شود.

در اوایل ماه فوریه، وزیر دفاع اوکراین از قصد خود را برای ارائه اراهکار جدید دفاع ملی خبر داده بود که باید این کشور را پس از سال 2020 به سمت عضویت سریع در ناتو سوق دهد.

ینس استولتنبرگ دبیرکل ناتو، پیش از این، زمان عضویت اوکراین به این پیمان را اعلام نکرده و فقط قول داد که ناتو حمایت خود از اوکراین را گسترش خواهد داد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "وعده اوکراین درباره ارتقاء سریع به شرایط شریک ناتو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وعده اوکراین درباره ارتقاء سریع به شرایط شریک ناتو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید